Новини
Головна > Суд присяжних РФ виправдав ГРУшників через фінансування ОРДЛО

Суд присяжних РФ виправдав ГРУшників через фінансування ОРДЛО

19.10.2019 19:17

  Присяжні другого Західного окружного військового суду виправдали офіцерів ФСБ Володимира Подільського та Андрія Польщикова у справі про розкрадання понад 25 мільйонів рублів і замаху на слідчого. Колишні офіцери спецслужби стверджували, що витрачали гроші на «секретні операції» на  Донбасі, повідомляє Комерсант.

За версією слідства, екс-гендиректор Відомчою охороною об'єктів промисловості генерал-майор Подільський і виконавчий директор полковник Польщиков викрадали бюджетні гроші з 2012 по 2016 рік.

Спочатку Подільський фіктивно оформив безробітного Володимира Білого на посаду радника керівника Федерального державного унітарного підприємства РФ, який на роботу не приходив, але отримував за неї гроші. Нараховані за рік 3,3 рублів подільники нібито поділили між собою. Польщиков же в 2012 році влаштував на посади своїх заступників дружину і сина, виплативши їм за чотири роки 25,4 мільйона рублів. Слідчі вважають, що до цього був причетний і Подільський.

"Крім того, Польщикова звинувачували в замаху на військового слідчого Паутова, який займався справою про шахрайство. За даними слідства, в 2016 році полковник і двоє його спільників переодяглися бомжами і прокололи колесо автомобіля Паутова. Зловмисники хотіли напасти на нього під час ремонту, але не врахували, що автомобіль був обладнаний супутниковою протиугінною сигналізацією. Слідчий викликав поліцію, і обвинувачені втекли." - повідомляє Комерсант. 

Справа спочатку розглядалася в Московському міському суді, а пізніше надійшла до військового суду. Офіцери ФСБ стверджували, що гроші, які вони отримали в держустанові, відправлялися через Подільського на «секретні спецоперації» в Донецьку і Луганську народні республіки. Після цього присяжні винесли перший виправдувальний вердикт, визнавши провину Подільського і Польщикова недоведеною. У свою чергу держобвинувачення збирається подати апеляцію на вирок.