Новини
Головна > Суд по Кирилу Вишинському закінчився

Суд по Кирилу Вишинському закінчився

17.05.2018 17:45

   У Херсоні обрали запобіжний захід тримання під вартою Кирилу Вишинському, керівнику російського інформаційного агенства «Новости Украина». Прокуратура АРК Крим з дислокацією у м. Херсон, наполягла на триманні під вартою підозрюваного терміном на 60 діб без права внесення грошової застави. Кирила Вишинського захищає Херсонська адвокатська контора «Мокін і Діяментович», захисники довіреної особи В. Путіна Олени Юревич (Одновол), якій 25 квітня цього року також обрали запобіжний захід тримання під вартою, без права внесення грошової застави.

  Враховуючий той факт, що Кирило Вишинський має подвійне громадянство, українське та російське, і може виїхати до РФ і переховуватись від слідства, суд постановив арештувати Вишинського терміном на 60 діб.

  За інформацією слідства, Кирило Вишинський вів підривну діяльність на території окупованого Криму у 2014 році, співпрацював з терористичними організаціями ДНР та ЛНР. У 2014 році він отримав від РФ орден «За заслуги перед Вітчизною» за пропагандистську роботу  у Криму. За що, особисто В. Путін дав йому дозвіл на отримання подвійного громадянства.

 Кирилові Вишинському оголошено про підозру за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України — державна зрада. У разі доведення вини йому загрожує позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років. Сторона обвинувачення зазначила, що буде клопотати перед судом, у разі доказу його вини, про максимальний термін ув'язнення. 

   Сам підозрюваний усі підозри у свою адресу відкидає, і повідомляє, що не діяв у інтересах Росії, а працював виключно у межах професійного рівня журналістики.
   За неофіційною інформацією, до діяльності Кирила Вишинського причетна низка українських журналістів, що працювали в інтересах інформаційної війни РФ проти України. Цілком можливо, що невдовзі їх діяльність буде викрита

   Нагадаємо, що Кирила Вишинського затримали 15 травня у м. Києві, після обшуків у приміщенні РИА "Новости Украина". Працівники СБУ вилучили з офісу пакет з  георгіївськими стрічками, державну нагороду "За повернення Криму", карту “Новоросії”, документацію та готівку.