Новини
Головна > Суд не визнав загибель 49 українських військових з Іл-76 у 2014р наслідком російської агресії

Суд не визнав загибель 49 українських військових з Іл-76 у 2014р наслідком російської агресії

19.04.2019 10:40

  Мелітопольський міськрайонний суд не визнав загибель українських військових на борту збитого у 2014 році у Луганській області російськими окупаційними силами Іл-76 наслідком військової  агресії РФ. Про це з посиланням на вдову одного із загиблих офіцерів Тетяну Чіміркову передає УНІАН.

   Як повідомляється, таке рішення суддя Юлія Горбачова ухвалила 16 квітня після вивчення відповідного позову.

  Згідно з постановою, вона відмовилася визнавати загибель командира транспортного літака Олександра Білого і, відповідно, дев'яти членів екіпажу і 40 десантників, результатом збройної агресії Росії проти України.

  При цьому у документі, який було видано вдові, вказана лише вступна та резолютивна частина, а мотивувальна, в якій суд повинен аргументувати своє рішення, відсутня.

  Сама ж суддя Горбачова відмовилася коментувати свою постанову, зіславшись на "відсутність часу".

Раніше повідомлялося, що 27 березня 2017 року Павлоградський суд визнав генерал-майора Віктора Назарова винним у справі про збитий влітку 2014 року в Луганській області транспортник Іл-76, засудивши його до семи років позбавлення волі. 

Під час слухань було доведено, що, перебуваючи на посаді начальника штабу, першого заступника керівника АТО він послав літак у Луганськ незважаючи на те, що міський аеродром знаходився в оточенні гібридних військ РФ, які мали у своєму розпорядженні переносні ЗРК.

Нагадаємо, 14 червня 2014 року окупаційні сили РФ збили військово-транспортний літак ЗСУ, коли той заходив на посадку на аеродром у Луганську. У результаті аварії загинули всі 49 осіб, що перебували на борту.