Новини
Головна > США визначили свою позицію щодо Криму у Декларації

США визначили свою позицію щодо Криму у Декларації

26.07.2018 09:48

   Держдепартамент США оприлюднив Кримську Декларацію, на своєму сайті, у якій чітко визначив свою позицію щодо окупованого Криму. США будуть і надалі відстоювати невизнання Криму як російської території, та підтримують деокупацію Криму. У документі держдепартамент закликає Російську Федерацію повернути Крим, посилаючись на норми міжнародного права. США зазначили у документі, що Росія, розпочавши окупацію Криму, діяла у спосіб, який не достойний «великої нації».

Повний текст документу у перекладі з оригіналу


Заява для ЗМІ

Майкл Ром Помпео – державний секретар

Вашингтон, округ Колумбія

25 липня 2018 року

   «Росія через її вторгнення в Україну у 2014 році та анексії Криму прагнула підірвати принцип міжнародного права, який поділяють демократичні держави: одна країна не може змінити кордони іншої силою. Держави світу, включаючи Росію, погодилися з цим принципом в Статуті Організації Об'єднаних Націй, обіцяючи утримуватися від загрози силою чи застосування сили проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави. Цей фундаментальний принцип, який був підтверджений в Гельсінському Заключному акті, є однією з основ, на якій лежить наша спільна безпека та безпека світу.

 

   Як ми підтвердили в Уельсській декларації 1940 року, так і знову Сполучені Штати підтверджують свою відмову визнати вимоги Кремля щодо суверенітету над територією, захопленою силою, що суперечить міжнародному праву. Спільно з союзниками, партнерами та міжнародним співтовариством Сполучені Штати відкидають спробу Росії приєднати Крим і зобов'язуються підтримувати цю політику до відновлення територіальної цілісності України.

 

   Сполучені Штати закликають Росію поважати принципи, на які вона давно посилалася і припинити окупацію Криму. Оскільки демократичні держави прагнуть побудувати вільний, справедливий і процвітаючий світ, ми повинні підтримувати нашу прихильність до міжнародного принципу суверенної рівності та поваги територіальної цілісності інших держав. Росія діяла у спосіб, недостойний великої нації, і вирішила  відірватися від міжнародної спільноти.»