Новини
Головна > Справу Насіє Орал передадуть до Апеляційного суду

Справу Насіє Орал передадуть до Апеляційного суду

25.04.2019 17:25

  Сьогодні, 25 квітня, у Херсоні, відбулось чергове судове засідання по справі колишньої військовозобов’язаної кримської татарки Насіє Орал, яку звинувачують за ст. 407 Кримінального кодексу України (Самовільне залишення місця служби чи військової частини). Суддя прийняла рішення направити справу до Апеляційного суду Херсонської області, аби він розглянув питання про передачу справи до Верховного Суду України.

   Прокурор та підозрювана заявили, що розгляд даного питання довіряють суду, який сам має визначити до якого саме суду направити справу.

   Рішення про зміну суду обґрунтоване тим, що імовірний, на думку прокуратури, злочин був скоєний на території м. Судак, що зараз є окупованим містом, а тому справа має слухатися не у херсонському суді, а у тому, що безпосередньо відповідає за справи такого типу.

  У кінцевому результаті, Верховний Суд України має визначити до якого саме суду направляти справу, у якій вона продовжить слухатися по суті.

Підтримати Насіє Орал прийшли її друзі та знайомі, а також представник Меджлісу кримськотатарського народу у Херсонській області Абмеджит Сулейманов, представник Уповноваженого з прав людини у м. Херсоні та АР Крим Ісмаіл Халіков. За судовим процесом спостерігала місія OSCE.

   Нагадаємо, що справа по Насіє Орал триває вже два роки. 24 квітня 2009 року вона підписала контракт з Державною прикордонною службою України строком на 5 років. Службу проходила за місцем проживанням у м. Судак (АР Крим). За два місяці до закінчення терміну її контракту у Криму починається активізація проросійських сил, та як результат повна окупація півострову військами Російської Федерації. Останній наряд Насіє Ельвідінівни випав на 14 березня, однак заступити до наряду вона так і не змогла через захоплення її військової частини російськими солдатами. Після чого їй у частині повідомили, що усіх контрактників зівльнено зі служби і вона залишилась вдома, в Криму, не поновлюючись на службі в окупаційній армії країни-агресора.

     У середині травня Насіє приїжджає до Херсону, до Азово-Чорноморського регіонального управління, де їй видали витяг про звільнення у зв’язку із невідповідністю. У 2015 році, Насіє виходить заміж та виїжджає до Туреччини, у лютому 2016 переїжджає до Миколаєва. І тільки у 2017 році при оформленні водійських прав їй повідомляють, що вона знаходиться у розшуку. На сьогоднішній день Військова прокуратура не повідомляє який саме факт із біографії Насіє Орал став причиною кримінального впровадження.

  14 серпня 2018 року у Херсонському міському суді мало відбутись судове засідання по справі кримської татарки Насіє Орал, колишньої військово зобов’язаної, яку Військова прокуратура Херсонського гарнізону звинувачує за ст. 407 Кримінального кодексу України (Самовільне залишення місця служби чи військової частини). Однак прокурори не з’явились на судове засідання і повідомили про це суд за 13 хвилин до початку засідання.

 На минулому засіданні, 10 січня 2019 року, суд постановив повернути прокурору обвинувальний акт, оскільки він був складений з помилками.

радіо "Куреш"