Новини
Головна > Справа Павла Гриба. Омбудсмен звернулась до Президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням

Справа Павла Гриба. Омбудсмен звернулась до Президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням

22.01.2019 09:48

   У зв’язку з застосуванням фізичного насилля до незаконно утриманого країною-агресором  громадянина України Павла Гриба, український омбудсмен звернулася до  Президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням.

   «Занепокоєна грубим порушенням прав і свобод громадянина України Павла Гриба, який утримується у ростовському СІЗО.   У 20-річного Павла діагностовано низку серйозних захворювань і він потребує термінової медичної допомоги.» - повідомляє Людмила Денісова

   Зі слів Павла Гриба, до нього застосовувалося фізичне насильство. Співробітники правоохоронних органів РФ побили його ще під час затримання, вимагали зізнатися у тому, що він не скоював. Знущання над Павлом продовжились і під час конвоювання до СІЗО Ростова-на-Дону.

   «Звертаюся до Миколи Гнатовського, Президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, та прошу його втрутитися у ситуацію з українським політв’язнем Павлом Грибом.» - повідомляє Людмила Денісова

 Омбудсмен також просить Президента Європейського комітету з питань запобігання катуванням посприяти у тому, а би Павло Гриб, негайно отримав медичну допомогу.

Нагадаємо, Павло Гриб був викрадений співробітниками ФСБ РФ під час перебування на території Білорусі 24 серпня 2017 року, куди він поїхав зустрітися зі знайомою. Російські спецслужби звинувачують його в підготовці теракту в одній зі шкіл міста Сочі.

Нагадаємо, 22 грудня 2018 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону відмовив у зміні запобіжного заходу на домашній арешт українському політв’язню Павлу Грибу всупереч суттєвому погіршенню стану його здоров’я.