Новини
Головна > Скільки є часу для порятунку Олега Сенцова?

Скільки є часу для порятунку Олега Сенцова?

29.05.2018 16:02

    Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист та письменник оголосив про своє безстрокове голодування 14 травня 2018 року, з вимогою  звільнити 64 українських політв’язнів Кремля. Сьогодні вже 15 день, як незаконно засуджений Олег Сенцов голодує у виправній колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі РФ. Свій лист із заявою про початок безстрокового голодування Олег передав адвокатові Дмитру Дінзе.

    «Я, Сенцов Олег, громадянин України, незаконно засуджений російським судом і знаходжуся в колонії м. Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 р. Єдиною умовою припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які знаходяться на території РФ. Разом та до кінця! Слава Україні!» - написав у листі Олег Сенцов

      Головне питання на сьогоднішній день: Чи витримає Олег Сенцов розпочате голодування без шкоди для життя та здоров'я?

    «Однозначної відповіді не має, скільки людина може без особливої небезпеки для життя голодувати, але це не більше трьох місяців. Це залежить від фактури людини, для людей з меншою вагою, ця цифра значно нижча. Оптимально можна голодувати, при цьому вживаючи у достатній кількості воду і отримуючи необхідну терапію, до 21 дня. Якщо більше, то може початися атрофія усіх органів та виснаження. Коли усі запаси організму будуть вичерпані, це може привести до летального випадку.» - повідомляє  Тетяна Бондаренко – лікар-гастроентеролог, КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних»

    Сьогодні вже 15-й день голодування Олега, пішов вирішальний третій тиждень. Часу на порятунок життя та здоров’я Олега Сенцова залишається все менше. Як повідомив адвокат Олега Сенцова – Дмитро Дінзе, сьогодні стан Олега стабільний. Однак жодних подробиць він не знає. У найближчий час візьме інформацію у медичних працівників колонії, які слідкують за станом Олега.

«….состояние Сенцова Олега сейчас стабильное, сегодня узнавал. Он действительно получает поддерживающую терапию. Что значит, эта терапия, я смогу узнать 4 июня, когда съезжу к Олегу. Сотрудники фсин толком по терапии пояснить ничего не могут, так как они не медики. Терапией занимается медицинская часть колонии. Больше ничего пояснить не могу.» - повідомив Дмитро Дінзе, адвокат Олега Сенцова.

    Для того аби організм Олега Сенцова деякий час витримав голодування, йому вводять суміші для підтримки життєдіяльності організму.

«Є різноманітні кислотні суміші для підтримки організму, які вводяться внутрішньовенно-крапельно» - повідомляє  Тетяна Бондаренко – лікар-гастроентеролог, КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних»

    За чотири роки, які Олег Сенцов провів у СІЗО та колоніях, його здоров’я погіршилося. Через часті переохолодження у нього розвився ревматизм нижніх кінцівок, про що неодноразово повідомляв його правозахисник. Олег має вроджені проблеми із серцем, які посилила нова набута хвороба. При ревматизмі хворий, крім спеціального лікування потребує і спеціальної дієти. Однак через розпочате безстрокове голодування, існує загроза поширення хвороби в організмі Олега на інші кінцівки та життєво важливі органи.

«Усі хронічні процеси під час голодування посилюються.» - наголошує Тетяна Бондаренко – лікар-гастроентеролог, КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних»

    Нагадаємо, що Олега Сенцова співробітники окупаційних силових структур незаконно затримали у Сімферополі 10 травня 2014 року, разом з Геннадієм Афанасьєвим, Олексієм Чірнієм та Олександром Кольченко. Їм було пред’явлено звинувачення у підготовці терористичного акту вніч на 9 травня 2014 року біля меморіалу «Вічного вогню» та пам’ятнику Леніну в м. Сімферополь. Політв’язнів РФ звинуватила також в організації підпалів офісів ГО „Русская община Крыма“ та представництва партії „Единая Россия“ в Сімферополі 14 і 18 квітня 2014 року. Олег Сенцов, відкидає звинувачення у терористичній діяльності. 25 серпня 2015 року Військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму, визнавши у злочині, який він не скоїв, та не мав наміру скоїти. З 13 листопада Олег Сенцов знаходиться у виправній колонії №8 «Білий ведмідь» в м. Лабитнангі. На захист Олега Сенцова від незаконного засудження Російським судом стала низка культурних та політичних діячів України, Росії, США, Великобританії та інших країн Європи. Акції на підтримку Олега Сенцова проходять по майже всім містам України та у містах

   У підтримку Олега Сенцова, засуджений до 2,5 років позбавлення волі по справі «26 березня» - Станіслав Зимовець, також оголосив про початок голодування з 28 травня. Про це повідомляє його адвокат Світлана Сідоркіна.