Новини
Головна > Сестри Анна та Марія Опанасюк, які хочуть представляти Україну на Євробаченні-2019, не вважають Крим українським

Сестри Анна та Марія Опанасюк, які хочуть представляти Україну на Євробаченні-2019, не вважають Крим українським

23.02.2019 11:10

     Вчора, 22 лютого у програмі «PRIME:Скрипiн» на телеканалі ATR співачки українського дуету «Анна-Марія», які хочу представляти Україну на Євробаченні-2019 не дали чіткої відповіді на питання «Чий Крим?» і більше того, виявилось, що їх батьки є коллаборантами і сприяли окупації Криму Російською Федерацією.

 

"Кримнашівці"

 

   Сестри Анна та Марія Опанасюк, які народилися у Криму, а зараз мешкають у Києві,  ухилилися від чіткої відповіді на питання глядача «Чий Крим» і не дали відповідь на уточнюючі питання ведучого Романа Скрипіна.

 

Питання глядача: У мене до вас просте питання: Чий Крим?

Марія Опанасюк:  В нас завжди є відповідь на це питання – Крим наш, бо це наш дім. Він наш був, є і буде, бо це наш дім

Роман Скрипін: Наш -  чий, я перепрошую?

Марія Опанасюк: Наш – наш з моєю сестрою. Наш дім. Ми там народилися, ми там почали співати, ми там наповнюємося енергією, це наше найулюбленіше місце на землі.

 

 

   Для того аби українці, а саме ті хто голосуватиме на фінальному відборі на Євробачення-2019 за дует «Анна-Марія», Роман Скрипін поставив ще ряд питань до сестер-кримчанок.

 

Роман Скрипін: Як ви ставитеся до проголошення кримськотатарської національної автономії?

Анна Опанасюк: Чесно кажучи для нас це складне питання, не будемо приховувати. Ми цю тему між собою не обговорювали. Ми знаємо, ми слідкуємо за новинами, ми немагаємося бути не аполітичними, бути в темі.

Роман Скрипін: У вас не вийде бути аполітичними, я вам просто скажу по секрету.

Анна Опанасюк: Чому ви так вважаєте?

Роман Скрипін: Тому що ви зараз стали публічними особами, ви не читаєте те що пишуть у чаті, в и не знаєте реакцію людей які дивляться цей ефір.

Анна  Опанасюк: Так скажіть – нам цікаво.

Роман Скрипін: Я вам скажу в кінці, щоб не псувати зараз настрій. Питання в тому, чи варто проголошувати кримськотатарську національну автономію, бо кримські татари другий корінний народ України, для якого Україна є батьківщиною і іншої батьківщини, як Крим, в нього не має.

Марія Опанасюк: Насправді Криму завжди був таким специфічним місцем, дуже особливим.

Роман Скрипін: Та ви що?

Марія Опанасюк: Да. Ми вам кажемо як люди, які там народились.

Роман Скрипін: В чому специфіка?

Марія Опанасюк: специфіка в тому, що там завжди було дуже багато народів – і греки, і болгари, і вірмени, і караїми, і євреї.

Роман Скрипін: Тільки Батьківщина це для кримських татар, я вам повторюю.

 

   Але діалог зайшов знову в нікуди, оскільки сестри уникнули відповіді на питання і почали наголошувати на багатонаціональній складовій Криму та в черговий раз знову уникли питання про політичну та територіальну приналежність Криму. Вони лише додали, що зараз проїжджають два кордони до Криму, то тоді «Чий Крим» - сказала Марія Опанасюк, «якщо ми проїджаємо два кордони». Сестри так і не відповіли на ключове питання, а лише натякнули своїми відповідями на приналежність Криму. Та в чому криється така таємничість та не бажання публічних осіб, які ще й планують представляти Україну на Євробаченні 2019, відповідати на прості питання, які показують відношення громадянина до своєї країни та окупації півострову. Із відповідей сестер цілком зрозуміло, що вони не називають захоплення Криму Росією, ні окупацією, ні анексією, для них це «територія що відійшла до Росії». І вони переконані, нібито, що відповіді на ці питання дасть час, через  5-10 років , з точки зору історії. Та як виявилось, це все стоїть за зовсім іншими обставинами.

 

"Тато - коллаборант"

 

  У 2014 році, коли Росія розпочала захоплення Криму, їх батьки сприяли окупації та цілковито підтримали окупаційний уряд та розпочали свою активну діяльність в окупаційних структурах.

    Батько  сестер – Олександр Опанасюк, до окупації працював у Сімферополі суддею в апеляційному суді Криму, та з приходом окупантів, висловив їм підтримку, зо що був назначений суддею так званого  «Верховного суду Республіки Крим». На цій посаді він пропрацював біля двох років, і 26 серпня 2016 року, був змушений написати заяву про звільнення, про причини якої офіційно не повідомив. На сайті так званого «Верховного суду Республіки Крим» сказано:

«Квалификационной коллегией судей Республики Крым прекращены полномочия судьи Верховного Суда Республики Крым Опанасюка А.Д. на основании     пп. 1 п. 1 ст. 14 Закона Российской Федерации "О статусе судей в Российской Федерации".» - сказано у повідомленні.

  Тобто, два роки батько сестер Анни-Марії, працював на окупаційний уряд, незаконно засуджуючи українських громадян, підтримуючи окупаційні структури.

Скрін з сайту "Миротворець", до якого занесений Олександр Опанасюк 

 

"Мама- коллаборант"

 

   Що ж стосується матері сестер Опанасюк - Лариси Опанасюк, то вона пішла далі за свого чоловіка. Одразу після окупації, у квітні 2014 року, вона отримала від окупаційної влади «ореден Дружбы» - за плодотворную деятельность по сближению и взаимообогащению культур наций и народностей». А вже наступного місяця, Лариса Опанасюк отримує медаль від Міністерства оборони Російської Федерації «За возвращение Крыма». Цією медаллю нагороджуються військовослужбовці та особи цивільного персоналу Збройних Сил Російської Федерації за заслуги і відмінності, проявлені при забезпеченні безпеки заходів, пов'язаних із захистом прав і життя громадян Криму, проведенням так званого референдуму в Криму 16 березня 2014 року, «входженням» Криму до складу Російської Федерації за результатами проведеного «референдуму». Медаллю можуть нагороджуватися також інші громадяни Російської Федерації та іноземні громадяни за сприяння у вирішенні завдань, покладених на Збройні Сили Російської Федерації при «забезпеченні безпеки заходів в Криму».

Лариса Опанасюк проводить нараду 11 лютого 2019 року, з приводу підготовки святкувань до так званої дати "Кримської весни"

     Лариса Опанасюк була назначена на окупаційну посаду заступника голови Ради міністрів Республіки Крим – керівником апарату Ради міністрів Республіки Крим. Щоб було зрозуміліше , - це одна з ключових посад в окупаційному уряді, у якої дуже широкі повноваження. Працювала Лариса Опанасюк в Раді міністрів з 2000-го року, але обіймала «невеличкі», проте прибуткові посади які стосувалися земельних відносин. Та окупаційний уряд за певні заслуги, про які ще мало відомо, подарував їй одну з найвищих посад в окупаційному уряді.  

Скрін з сайту "Миротворець", до якого занесена Лариса Опанасюк

   Анна та Марія Опанасюк, повідомили, що не знають, що їх мати отримала таку медаль, і що на політичні теми з нею не спілкуються. Їх ставлення до війни на Сході України приблизно ж таке саме, як і ставлення до окупації Криму. Вони підтвердили, що ніколи не давали благодійних концертів для українських воїнів, і ніколи цього робити не будуть. Вони вважають, що концерти для дітей є важливішими. Дійсно, діти в нашій країні понад усе, та чи можна порівнювати між собою такі різні верстви населення, та чи не криється за такими твердженнями щось інше? Таке, що заважає сестрам Опанасюк визнати окупацію Криму РФ та війну на Сході України з РФ? Чи за цим криється лише безпека посади матері сестер?

Фото-колаж радіо "Куреш"/ Лариса Опанасюк - заступник голови Ради міністрів Республіки Крим – керівник апарату Ради міністрів Республіки Крим

  Так чи інакше, український дует «Анна-Марія вже висловив своє ставлення до окуповнаих територій України, не підтвердивши їх окупованого статусу. Тепер питання лише за тими глядачами, які будуть голосувати за достойного представника від України на «Євробаченні – 2019». Продюссер гурту Руслан Ксенофонтов вже заявив, що інтерв’ю його «підопічних» вплине на результати голосування, було б досить дивним, якби їх відповді на такі прості питання не вплинули на голосування громадян України, які вже п’ятий рік потерпають від Російської агресії.

   Нагадаємо, що 23 лютого в Україні відбудеться фінал національного відбору на Євробачення-2019. У фінал національного відбору міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2019 пройшли музичні гурти ANNA MARIA, Freedom jazz, KAZKA, YUKO, Brunettes Shoot Blondes та співачка MARUV. Дивіться прямий ефір фіналу  Національного відбору на Євробачення-2019 вже 23.02.2019 о 19:00 на телеканалах СТБ і UА:Перший, де зможете взяти участь у он-лайн голосуванні та обрати достойного представника від України. 

Рустам Авдєєв, радіо "Куреш"