Новини
Головна > СБУ викрила мешканця Херсонської області, якого намагались завербувати спецслужби РФ у Криму

СБУ викрила мешканця Херсонської області, якого намагались завербувати спецслужби РФ у Криму

06.08.2019 21:26

   Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України виявили чергову спробу вербування українця представниками спецслужб Російської Федерації в окупованому Криму, для здійснення розвідувальної діяльності на шкоду державній українській безпеці. Про це повідомляється на офіційному сайті СБУ.

   Оперативники допитали мешканця Херсонської області, якого за їх інформацією завербували російські спецслужби. Оперативники української спецслужби встановили, що взимку 2018 року представники ФСБ РФ завербували мешканця Херсонщини, колишнього працівника заводу «Кримський Титан», під час його поїздки до тимчасово окупованого Криму. Під час проходження паспортного контролю на пункті пропуску «Армянськ» чоловіка запросили для проведення додаткової «бесіди». Застосовуючи методи психологічного та фізичного тиску, співробітники ворожої спецслужби вимагали, щоб він зізнався у міфічних зв`язках зі Службою безпеки. Крім того представники ФСБ натякали на начебто причетність чоловіка до аварії на «Кримському Титані», вбачаючи у цьому ознаки диверсії. Не отримавши від українця реальних показів, ефесбешники змусили його під диктовку написати «зізнання» про роботу на СБУ і зобов`язання про таємну співпрацю.

   Після повернення на підконтрольну Україні територію чоловік потрапив у поле зору вітчизняної спецслужби. Наразі він надав детальні свідчення щодо всіх обставин свого вербування.

"Ти їздиш, все бачиш, береш і все приїжджаєш і розповідаєш про службу безпеки.  Я кажу, пацани, я нікого не знаю. Вони кажуть, що зараз тебе побуцаєм трошки. А потім в нас є ще купа методів, ти нам почнеш розповідати все. Вони кажуть зараз  дамо тобі ручечку і ти будеш писати те що ми тобі скажемо, що ти працюєш на СБУ, а потім це зачитає на відео, на телефон. " – розповів чоловік.

 

Відео СБУ

   Спецслужби РФ планували здійснити інформаційну провокацію, суть якої полягала в тому, аби аварію на Кримському Титані, яка сталася минулого року повісити на мешканця Херсонської області, який нібито став винуватцем цієї аварії, виконуючи спецзавдання СБУ.

   За наявною в СБУ інформацією підвищений інтерес у ворожих спецслужб викликають представники органів державної влади, правоохоронці, військові та члени їх сімей, а також громадяни, які тривалий час працювали на стратегічно важливих об`єктах. Тому служба безпеки вкотре застерігає співвітчизників за можливості уникати поїздок до Російської Федерації, на тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим.

   У зв’язку з тим, що мешканець Херсонської області добровільно зізнався у спробі його вербовки спецслужба іноземної держави, та відмовився з ними співпрацювати, відповідно до ч. 2 ст. 111 КК України звільниться від кримінальної відповідальності.

радіо "Куреш"