Новини
Головна > СБУ викрила діяльність антиукраїнської мережі

СБУ викрила діяльність антиукраїнської мережі

14.03.2018 13:26

    Співробітники Служби безпеки України спільно з Прокуратурою АР Крим виявили антиукраїнську мережу, що займалася організацією провокаційних акцій на замовлення Російської Федерації. Про це повідомляє Прес-центр СБ України.

   Було встановлено, що координація антиукраїнської мережі здійснювалася Артемом Бузілою, який спрямовував вказівки стосовно проведення антиукраїнських заходів безпосередньо з адміністрації російського президента. Фінансування її здійснювалося оточенням колишнього міністра МВС України Захарченка.

Правоохоронці у рамках  відкритого кримінального провадження провели 28 санкціонованих обшуків у фігурантів справи в різних регіонах України. Під час обшуків було виявлено беззаперечні докази причетності учасників мережі до вчинення протиправних дій в інтересах спецслужб РФ.

    За результатами слідчих дій у Києві, Дніпропетровській, Львівській, Закарпатській, Миколаївській та Одеській областях слідчі вилучили для проведення експертизи сорок шість носіїв інформації та тридцять вісім мобільних пристроїв із важливими для досудового слідства матеріалами та даними. 

    Під час обшуків було знайдено друковані екстремістські агітаційні матеріали, документи із грифом «Для службового користування», які могли бути використані спецслужбами РФ для організації диверсій на одному з режимних об’єктів Нацполіції. Вилучено матеріали з підготовки в одній із країн Європи фейкової міжнародної конференції із погодженим текстом для спікера на підтримку окупації АР Крим і дискредитацією української влади та розцінки на підкуп депутатів місцевих рад за прийняття необхідних російській стороні рішень і звернень до керівництва держави.

    Встановлено учасників «бойової групи» антиукраїнської мережі. Під час обшуків за місцями їх проживання правоохоронці виявили карту однієї із областей України з відмітками мостів й інших стратегічних об’єктів та літературу з військової топографії. У зловмисників вилучено сімсот грамів тротилу з п’ятьма електрозапалами, дві гранати Ф-1 та РГД-5, понад шістсот набоїв різного калібру. 

Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України.

Більш детальну інформацію про хід справи СБ України повідомить громадськості після завершення відповідних експертиз.

 

  

    Нагадаємо, що Артем Бізула працював журналістом у Одесі, Він провів у СІЗО 11 місяців, після арешту у 2015 році за звинуваченням у державній зраді, та створенню сепаратистської організації «Народна Рада Бессарабії». Він відстоював ідею відділення Одеси до Росії. Однак його звільнили завдяки закону «Савченко», після чого він виїхав до Москви, де і почав продовжувати керувати антиукраїнською організацією.