Новини
Головна > «Русский мир». Наступного року творчих дітей Херсона повезуть з виставою до Москви

«Русский мир». Наступного року творчих дітей Херсона повезуть з виставою до Москви

30.12.2019 15:29

   Фото: www.e-xecutive

Директор Херсонської дитячої музичної школи №3 Ігор Полєвіков, повідомив, що наступного року він повезе до Москви дитячу виставу «Волшебник изумрудного города», та вже має відповідне запрошення. Про це повідомляє радіо «Куреш».

«Думаю, через год поедем с премьерой Волшебника Изумрудного города в Москву. Уже получили приглашение. Дописываем фонограммы.» - повідомив Ігор Полєвіков, директор Херсонської Дитячої музичної школи №3, за сумісництвом керівник ГО «Центр руської культури».

Скрін із Facebook

   Нагадаємо, що у жовтні 2019 року вийшло спільне журналістське розслідування радіо «Куреш» та «Центру журналістських розслідувань» у трьох частинах (частина 1: http://kuresh.info/hto-ta-yak-prosuvae-idei-russkogo-mira-u-hersoni.htm частина 2: http://kuresh.info/hto-ta-yak-prosuvae-idei-russkogo-mira-u-hersoni-chastina-ii.htm частина 3: http://kuresh.info/ukrainski-gastroleri-ruskih-barhatnyih-sezonov.htm), щодо фінансування російського фонду «Русский мир» проектів на території України. Одними із фігурантів розслідування стали херсонські партнери фонду "Русский мир" – Тетяна Кузміч та Ігор Полєвіков, які намагались потрапити до дорадчого органу при голові ХОДА. Після викриття їх діяльності, голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв призупинив діяльність Ради національних меншин та корінних народів.

 

Позиція голови Херсонської ОДА

  27 грудня 2019 року, голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв провів останню у цьому році прес-конференцію, звітувавши про свою роботу за останній тиждень. Та дав пояснення щодо призупинення діяльності Ради національних меншин та корінних народів.

   «Ми призупинили діяльність Ради в тому стані, в якому вона була, тому що ми потребуємо нового положення, можливо оновлення складу, можливо оновлення підходів щодо Ради національних меншин в нашій області. Більше того, ми зараз обговорюємо в команді, що  можливо питанням Ради національних меншин буде опікуватись не управління внутрішньої політики, а управління культури, молоді та спорту.» - сказав Юрій Гусєв

На фото:  Юрій Гусєв – голова Херсонської обласної державної адміністрації

   Та допоки дорадчий орган поставили на паузу, цим активно користуються представники культури, що отримують фінансування від фонду «Русский мир» та продовжують інтегрувати проросійські ідеї серед дітей, використовуючи при цьому своє службове положення. Вони не зупинились на невдалій спробі потрапити до дорадчого органу при голові ХОДА, та почали розвивати іншу, не зареєстровану в установчому порядку структуру  - «Координаційну раду національних товариств». Існувати відокремлено від суспільства, грантоотримувачі «Русского мира» не можуть, оскільки просування проросійських ідей передбачає інтеграцію. От і шукають нових шляхів, підбурюючи навколо себе інших, для створення сумнівних об’єднань під виглядом толерантності.  Так, 19 листопада, на базі Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, де працює Тетяна Кузьміч, фігурантка нашого журналістського розслідування  «Хто та як просуває ідеї "русского мира" у Херсоні»,  відбувся так званий «обласний форум «Херсонщина – територія толерантності». Відповідний захід не мав ніякого погодження з органами влади, організатором заходу став КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» та «Координаційна рада національних товариств Херсонської області». Мета таких заходів для прибічників «Русского мира» , зайвий раз нагадати про так звані «утиски  російськомовних громадян». Дивним виявився і той факт, що привітати учасників заходу прийшов Ігор Мазур - заступник начальника управління культури – начальник відділу культурних індустрій та управління персоналом Херсонської ОДА та за сумісництвом кум Ігоря Полєвікова. Інформаційно не оминув цю подію і прес-центр ХОДА, однак очільник області Юрій Гусєв засудив проведення таких заходів.

«Підтримка органів влади, запевняю вас, жодних  проросійських, сепаратистських рухів,  в нашій області не можлива, неприпустима. І для мене це червона лінія. Окей? Це перше. Друге, якщо у вас є інформація про такі заходи, я був би радий, щоб мене про це інформували, і не лише мене, але й Службу безпеки України. І третє, сьогодні ви знаєте, що визначений новий керівник управління культури, молоді та спорту в обласній державній адміністрації, це пан Михайло Линецький  і Михайло буде формувати свою команду. І я переконаний, що він врахує, під час формування цієї команди, участь пана Мазура у таких заходах» - повідомив Юрій Гусєв

На фото: Тетяна Кузміч – третя зліва, Ігор Полєвіков – четвертий справа/Фото: www.khoda.gov.ua

«І вовки ситі, і вівці цілі»

    Фонд «Русский мир», як і повідомляв його директор, не збирається згортати в Україні свої проекти. Реалізуються вони переважно у закладах освіти та культури. В Херсоні, щорічно Тетяною Кузміч, керівницею ГО «Руська національна громада «Русичъ» проводиться конкурс «Пушкинская красавица» за фінансування фонду «Русский мир» та при підтримці «Россотрудничества». Пройшов захід і цього року, на початку грудня і не аби де, а у Херсонській дитячій музичній школі №3, де працює директором Ігор Полєвіков. Але пройшов захід у дивному форматі – за зачиненими дверима. Чому був обраний такий формат – невідомо, але цілком можна зробити логічні припущення. Фактично захід проведено, і організатори зможуть звітувати перед фондом «Русский мир», однак успішність його реалізації наврядчи відповідає заявленій. Тепер постає питання перед міською владою та міським управлінням культури, щодо легітимності  проведення проросійських заходів у Херсонських дитячих закладах освіти за кошти фонду «Русский мир» та просуванню його ідей серед молоді південного українського регіону.

"радіо "Куреш"