Новини
Головна > Російське судно "Сєдов" увійшло до німецького порту Варнемюнде

Російське судно "Сєдов" увійшло до німецького порту Варнемюнде

15.04.2019 11:07

  Російське вітрильне судно «Сєдов», вчора пришвартувалося у найбільшому порту у Північній Європі, в німецькому круїзному порту Варнемюнде (Росток). Про це свідчать дані з сайту MarineTraffic.

 Судячи із попередніх заяв російської сторони, судно має намір саме у цьому порту поповнити свої запаси провізії та бункеруватися.

Судно "Сєдов" в порту Варнемюнде (Росток)/www.marinetraffic.com

  Навчальне судно «Сєдов» вийшло із Калінінградської області 6 квітня і мало намір зайти в порт Таллінну, проте міністерство закордонних справ Естонії заборонило судно входити у свої територіальні води, через те, що на борту судна перебуває близько 70-ти курсантів Керченського морського технологічного університету. У Естонії судно мало поповнити свої запаси продовольства та заправитися пальним. Прес-секретар міністра іноземних справ Естонії Сандра Камілова заявила, що надання дозволу суперечило б позиції Естонії по Криму. Після невдалої спроби домовитися із керівництвом Естонії, судно взяло курс на польський порт Ґдиню, куди його направило російське федеральне агентство з риболовства. Однак, 12 квітня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, заборонив російському вітрильнику заходити у територіальні води Польщі, через чітку позицію його країни по Криму. Російська сторона заявляла, що буде вирішувати питання з бункеруванням судна «Сєдов» і судячи з нинішньої позиції судна на морській карті, вирішила його з Німеччиною. До Росії судно має повернутись через два тижні – 2 травня.

   Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що, заборонивши російському учбовому вітрильному судну «Сєдов» заходити в територіальні води, влада Польщі та Естонії, підтримали міжнародне право.

 "Дякуємо за рішення Прем'єр-міністра Польщі @MorawieckiM про відмову російському паруснику "Сєдов" увійти до територіальних вод РП. Польща разом з Естонією стали на захист міжнародного права. - це повинна нести відповідальність за незаконні дії " - написав Клімкін у Твіттері.

Наразі Міністерство закордонних справ України не прокоментувало зоход російського судна "Сєдов" до німецького порту.

радіо "Куреш"