Новини
Головна > Радіо Куреш презентувало третю серію циклу документальних фільмів «Крим. 25 років боротьби за Україну»

Радіо Куреш презентувало третю серію циклу документальних фільмів «Крим. 25 років боротьби за Україну»

18.06.2019 16:26

  17 червня інформаційний ресурс «Радіо «Куреш», презентував третю серію циклу документальних фільмів «Крим. 25 років боротьби за Україну» «1993 рік. Підґрунтя для захоплення готове».  У цій серії глядач має змогу у хронологічному порядку дізнатись про ті знакові події, які відбулись у 1993 році в Україні та безпосередньо на території Кримського півострову, які змінили подальший хід історії.

   У цій серії розповідається про ряд угод, підписаних між Україною та Росією, які громадянське суспільство назвало «зрадницькими угодами». Керівництво України фактично погодилось віддати Росії практично всю долю Чорноморського флоту, інфраструктуру Севастополя та саме місто, у постійне користування. Влітку 1993 року, парламент Росії анексує Севастополь, а Україна продовжує вірити гарантіям безпеки від Росії, та починає процес ліквідації ядерної зброї. Усі зрадницькі кроки, були названі керівництвом України, як безвихідне становище економічного стану країни. Практично всі генерали, міністри та високопосадовці, які виступили проти зради національних інтересів, були звільнені з посад.

  У фільмі, крім архівних матеріалів: відеосюжетів, заяв політиків та активістів, представників громадських організацій, політичне та військове життя Криму коментують - тодішній голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та перший командувач ВМС України Борис Кожин, які погодились дати інтерв’ю спеціально для «радіо «Куреш». Вони, як ніхто, добре знають, що відбувалось в Криму у 1993 році і іноді з болем згадують ті події, проти яких виступили у 1993 році, йдучи проти «системи».

  Фільм було створено на кошти зібрані в рамках програми фінансування «Інституційний Спільнокошт» на платформі «Велика ідея», які пожертвували небайдужі люди з усіх куточків світу. Саме завдяки такій небайдужості стало можливим випустити чергову серію.

  Радіо «Куреш», з метою популяризації українського документального кіно та відновлення історичної справедливості, за певних, формальних, умов може надати дозвіл усім телекомпанія на безоплатну ретрансляцію готових серій циклу документальних фільмів «Крим. 25 років боротьби за Україну».

  Прем'єра фільму пройшла в річницю підписання угоди між Росією та Україною 17 червня 1993 року, в містечку Завидові, де Борис Єльцин та Леонід Кравчук підписали угоду про розподіл Чорноморського Флоту 50 на 50. 

  Переглянути третю серію фільму можна за посиланнями:

В ютубі:

 

У Фейсбук:

радіо "Куреш"