Новини
Головна > П'ять років з дня позбавлення Херсона від комуністичного ідола

П'ять років з дня позбавлення Херсона від комуністичного ідола

22.02.2019 12:35

   Сьогодні, виповнюється 5 років з того часу, як Херсон позбувся ідола Радянського Союзу – пам’ятника Володимиру Леніну. 22 лютого 2014 року, після трагічних подій у Києві під час Революції Гідності, та розпочатої хвилі «ленінопаду», херсонська громада виступила за знесення пам’ятника Леніна у центрі міста. Того дня на площі зібралось кілька тисяч жителів міста з вимогою про знесення пам’ятника Леніну, однак за координації російських кураторів, був зібраний інший мітинг - проти знесення пам’ятнику. Велика заслуга у координації проукраїнських сил, під час знесення пам’ятника, належить Херсонській Самообороні та Правому Сектору, які того дня не допустили кровопролиття, яке здавалося неминучим на той час. На площу перед Херсонською обласною державною адміністрацією, де стояв ідол Союзу, були перекинуті наряди міліції, але їх сил було явно не досить для забезпечення правопорядку.

  В той день на площі біля пам’ятника Леніну у Херсоні серед антиукраїнського мітингу зібралась чимала частина проросійських сил, деякі особи з яких вже знаходяться у розшуку СБУ. Серед активістів  проросійського руху можна було розгледіти Андрія Бардачова. Та в той день, він нібито був на стороні тих, хто виступав за знесення ідола, однак це була його не позиція, а завдання, для того аби підбурювати натовп з одного та з іншого боку. Його задачею була активізація проросійського руху на Херсонщині, його координація і дестабілізація ситуації.

 

Андрій Бардачов - зрадник України, знаходиться у розшуку СБУ

   Зараз СБУ звинувачує його у організації теракту в адмінбудівлі Національної Поліції Херсонської області та веденні антиукраїнської роботи у соціальних мережах. Крім того, він вступив до лав так званої «армії ДНР» і воює проти української армії на боці РФ. 22 лютого 2014 року, він став одним із організаторів мітингу, проти знесення пам’ятника Леніну. Цікавий факт, що Андрій Бардачов, проживав у Херсонській області у с. Круглоозерка на вул. Леніна.

Скрін  з сайту www.kuresh.info 

 

   Тоді по більшості міст України якраз активно розпочався процес «Ленінопаду», на кожному з яких були присутні проросійські активісти, що робили картинку для російських так званих ЗМІ. На одному з херсонських відео ми можемо побачити, як серед натовпу «не своїм, душерозриваючим криком» кричить жіночка, ніби над нею знущаються «націоналісти». В результаті, ця картинка була використана проросійської пресою. Але якщо уважно придивитися, то жіночка спокійно ходить серед натовпу та «театралізовано кричить».  

 

Комуністична театралізація для росЗМІ

   Проросійські активісти неодноразово провокували та розпочинали бійки, які фактично не могли зупинити правоохоронні органи.

 

 

Сутички біля пам'ятнику організовані проросійськими силами

  Пам’ятник кілька разів брався у кільце то однією, то іншою стороною. В результаті, проросійські сили були відтіснені від памятника Леніну та самооборонівці розпочали демонтаж, однак ні знести з допомогою крану, ні розхитати вручну Херсонського Леніна не вдалося. Тому був підігнаний вантажний автомобіль, який і скинув ідола Радянського Союзу із постаменту. Однак не всі громади в Україні долучились до боротьби з комуністичними ідолами.

 

   21 травня 2015 р. вступили у дію декомунізаційні закони, згідно яких в Україні відкрито доступ до архівів тоталітарної доби, а радянська символіка заборонена і має бути усунена з публічного простору. Зокрема, пам’ятники та зображення радянських керівників, починаючи від секретаря райкому, працівників каральних органів — ГПУ, НКВД, КҐБ та осіб, причетних до встановлення тоталітарної влади та окупації.  То тепер, відмова від знесення пам'ятників ідолам комуністичного тоталітарного режиму, це вже не громадська позиція, а порушення закону України. 

  Український інститут Національної пам’яті повідомляв, що в Херсонській області залишаються памятники Леніну в деяких районах. 

 Зокрема, 1 лютого 2019 року на своїй сторінці у Facebook журналіст Тарас Бузак повідомив, що у селі Тарасівка Скадовського району впав памятник Леніну.

Фото "впавшого" Леніна у с. Тарасівка/ фото: Тарас Бузак

   Досить дивно, яким чином вдалося простояти ось вже 5-й рік, після нової хвилі «ленінопадів», цьому пам’ятнику. Точну кількість пам’ятників які ще залишаються стояти, визначити неможливо, через те, що не всі пам’ятники знаходились на обліку, але головне питання коли прийде їх черга зійти з пьєдесталу «пошани».

Нагадаємо, що в Україні демонтували біля 1,5 тисячі пам’ятників В. Леніну, перейменовано 52 тисячі площ та вулиць, біля тисячі населених пунктів в рамках закону про засудження комуністичного на націонал-соціалістичного тоталітарних режимів.

радіо "Куреш"