Новини
Головна > Протистояння Росія-Google: Український Крим

Протистояння Росія-Google: Український Крим

24.01.2019 11:12

   Голова Держдуми В'ячеслав Володін доручив запросити до Держдуми представника компанії Google в зв'язку "з невірним зазначенням на карті приналежності" окупованого Криму. Про це повідомляє  Blackseanews.

"Якщо компанія Google бере і відображає на своїй карті Крим як територію іншої країни, а сьогодні це територія Росії, то це порушення Конституції, порушення наших законів", - сказав на пленарному засіданні в четвер, 24 січня, глава нижньої палати парламенту.

"Тому було правильно комітету з безпеки запросити компанію Google і висловити нашу позицію, а далі приймати рішення, - підкреслив він. - У нас можливості з вами є, давайте їх використовувати".

  Та наврядчи компанія Гугл прислухається до таких заяв, оскільки позиція компанії стосовно окупованого Криму чітка і непохитна з моменту анексії.

  23 квітня 2018 року в Росії зазнали блокування 118 з 1 002 відомих IP-адрес, які використовуються сервісами Google. Для покупців у різних частинах Росії стали недоступні домени google.com, google.ru, сервіси YouTube, reCAPTCHA і AdSense.

  На карті Криму у 2016 році Google вирішив перейменувати населені пункти точно так, як це зробила Верховна рада України. Зокрема, Кіровське стало Іслям-Тереком, Красноперекопськ - Яни Капу, Красногвардійське - Курманом, Радянський – Ічкі і т.д. Звертає на себе увагу той факт, що декомунізація назв міст і селищ в Криму з'явилися на картах Гугл не тільки в українській версії, але і в російській на деякий час. Кримський міст, який збудувала країна-агресор, компанія Гугл теж не визнає, як такий і сервіс відмовлявся будувати маршрут через Кримський міст.

   Також, днями у РФ зареєстрували так званий законопроект, який вводить відповідальність за спотворене нанесення на карти території РФ, він буде розглянутий в найближчі три місяці. Про це розповів сенатор від Криму, член комітету з міжнародних справ Ради Федерації Сергій Цеков. Російські компанії, на логотипах яких присутня карта Росії, досі не позначили Крим, як російську територію. Міжнародна світова спільнота визнає Крим, як територію України і позначає її на картах, саме як українську територію.

радіо "Куреш"