Новини
Головна > Президент вручив «Золоту Зірку» Героя України Решата Аметова його братові

Президент вручив «Золоту Зірку» Героя України Решата Аметова його братові

02.03.2018 17:04

   Сьогодні, 2 березня президент нагородив Решата Аметова, посмертно, орденом «Золота Зірка» Героя України. Відповідний указ був підписаний 18 травня 2017 року. Нагороду Петро Порошенко передав брату вбитого -  Рефату Аметову.

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

«Я прошу Вас, пане Президенте, докласти зусиль, знайти винних в смерті брата, затримати їх та покарати. Я вдячний Вам за те, що в 2014 році Ви були одним з перших, хто оцінив вчинок Решата. Це було дуже важливо», - сказав Рефат Аметов та подякував усім українцям, які допомогли дітям Решата, які залишилися сиротами.

    Президент наголосив, що українська влада робить усе, щоб знайти виконавців цього злочину.  Він зазначив, що існує дві сторони – суд над зрадником Януковичем та міжнародний суд над Росією. Саме в них Президент вбачає винних у смерті Решата Аметова.

«Колишній президент Янукович, який запросив Збройні сили Російської Федерації до вільної, суверенної держави Україна. Зараз відбувається суд над ним – об’єктивний, відкритий, справедливий і незалежний. І у справедливому суді буде оголошений вирок злочинцеві за державну зраду», - сказав Президент. Він також додав, що Україна ініціювала судовий позов в ООН проти Росії як країни-агресора.

  

    Нагадаємо, що викрадений невідомими під час одиночного протесту проти окупації Криму кримський татарин Решат Аметов загинув від колото-ріжучого поранення в око. На сьогоднішній день не має ніяких результатів розслідування, які могли б підтвердити хто його викрав і вбив.     Раніше були оприлюднені відеозаписи, які підтверджували, що вирішать Аметов був викрадений з площі Леніна біля будівлі Ради міністрів Криму в той момент, коли він проводив одиночний пікет проти окупації півострова російськими військами.