Новини
Головна > презентація циклу документальних програм «Крим. 25 років боротьби за Україну»

презентація циклу документальних програм «Крим. 25 років боротьби за Україну»

12.10.2020 20:41

16 жовтня о 14-30.  Конференц-зал Конгрес Хол

(м. Херсон, вулиця Ярослава Мудрого, 7 ) відбудеться   презентація циклу документальних програм «Крим. 25 років боротьби за Україну»

«Крим. 25 років боротьби за Україну»  - це цикл документальних програм про політичну історію Криму та те, як саме Крим наповнювався українським змістом з перших років незалежності України і до сьогодення. Під час обговорення ви зможете подивитися найбільш яскраві фрагменти з фільмів, зануритися в атмосферу 90-х років минулого століття та взяти участь  в дискусії про актуальні проблеми новітньої історії України та боротьби за український Крим.

Спікери:

Ібрагім Сулейманов, автор ідеї, головний режисер та ведучий фільму.

Рустам Авдєєв, керівник проекту

Дементій Білий, сценарист.

Спеціальне включення: Рефат Чубаров – (скайпом) Голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Довідка:  Документальні програми побудовані на архівних матеріалах та на спогадах безпосередніх учасників подій. Наразі випущено серії про події 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997 років. В найближчі дні очікується прем'єра  про події 1998 року. Всі серії знаходяться у вільному доступі.

Також автори намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому сьогоднішня політична еліта майже не цікавиться новітньою історією країни, чому українці та кримські татари були вимушені боротися в своїй державі за свої громадянські права, за право спілкуватися рідною мовою. Чому спілкування українською мовою для багатьох громадян в Криму було нонсенсом, чому і сьогодні багато кримчан відчувають відторгнення та спротив?»  Щоб відповісти на це питання, творці документального фільму занурюються вглиб історії та досліджують, руйнують міфи і намагаються донести до суспільства очевидні прорахунки політиків або навпаки, про перемоги, які майже не відомі широкому загалу.

Програми виходять за підтримки Українського Культурного Фонду. Позиція Українського Культурно Фонду може не збігатися з думкою авторів.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

На захід запрошуються державні органи влади, що опікуються проблематикою Криму,

Громадські організації, робота яких пов’язана з Кримом

Правозахисні організації, які відстежують  ситуацію в АР Крим

Представники Меджлісу кримськотатарського народу

Представники центральних та місцевих ЗМІ

Представники Херсонської ОДА та Херсонської міської ради

Фахівці з історії

Студенти кафедри журналістики ХДУ

Після презентації передбачена дискусія з авторами та кава-брейк з елементами кримськотатарської національної кухні.

Вхід для преси — вільний.
*Стільці на заході будуть розміщені на безпечній відстані один від одного. Прохання до гостей прийти в захисних масках.