Новини
Головна > Прем'єр-міністр Грузії звернувся до РФ: виведіть окупаційні сили з території Грузії

Прем'єр-міністр Грузії звернувся до РФ: виведіть окупаційні сили з території Грузії

28.09.2018 10:45

  Грузія закликає Росію виконати міжнародні зобов'язання і вивести свої війська з окупованих територій – Абхазії та Південної Осетії. Про це повідомив прем'єр-міністр Грузії Мамука Бахтадзе на  дебатах 73-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє "Украінформ".

  «Ми наполегливо закликаємо Російську Федерацію: виконайте взяті на себе і підписані міжнародні зобов'язання, виведіть окупаційні сили з території Грузії», – заявив Бахтадзе.

   Він наголосив, що Тбілісі намагається активно використовувати формат женевських міжнародних дискусій для нормалізації ситуації навколо російсько-грузинського конфлікту.

  «Однак наші спроби за столом переговорів натикаються на нездоланний спротив з боку Росії», – констатував грузинський прем’єр.

   Він закликав Росію «не підривати мирні ініціативи Грузії і дозволити жителям окупованих територій жити нормальним життям».

 

  Бахтадзе звернув увагу, що рівно 25 років тому – 27 вересня 1993 року – Росія розпочала окупацію Абхазії, а 10 років тому – ще одну широкомасштабну агресію проти Грузії, що призвело до повної окупації двох історично невід'ємних регіонів Грузії: Абхазії та Південної Осетії.

  За його словами, ситуація на окупованих Росією грузинських територіях є гуманітарною катастрофою у найгіршому її вигляді, повним ходом відбувається мілітаризація регіону і депопуляція окупованих територій. У зв'язку з серйозним погіршенням ситуації у гуманітарній, соціально-економічній і правозахисній сферах населення окупованих територій зменшилося у п'ять разів.