Новини
 
Головна > Представники Європарламенту констатували, що єдиною стороною, якій вигідна "формула", є Росія

Представники Європарламенту констатували, що єдиною стороною, якій вигідна "формула", є Росія

10.10.2019 08:14

   Представники Європейської народної партії в Європарламенті засумнівалися в доцільності реалізації так званої "формули Штайнмаєра", констатувавши, що вона вигідна лише Росії. Позицію найбільшої фракції Європейського Парламенту озвучила латвійська депутатка Сандра Калнієте у середу, 9 жовтня, передає "ZN,UA".

"Україна погодилася імплементувати "формулу Штайнмаєра" з метою вирішення конфлікту на Сході України. Але справедливості заради треба запитати: а що дійсно змінилося з 2016 року, коли цю формулу порадили в перший раз? Відповідь – майже нічого. Я б хотіла вірити, що ці домовленості – крок вперед в напрямку мирного рішення, але у мене є деякі сумніви", - заявила депутатка в ході обговорення українського питання депутатами Європарламенту.

Калнієте застерегла, що проведення виборів в ОРДЛО може стати інструментом легітимізації окупаційних адміністрацій і бойовиків російсько-окупаційних формувань.

"Вони (Росія - Ред.) проведуть вибори в Донецьку і Луганську. і сепаратисти отримають певну легітимність. Це те, що потрібно Росії. Ходять чутки, що Росії навіть можуть пообіцяти зупинити українське просування до ЄС і НАТО" , - заявила політик.

Вона також звернула увагу колег на масові протестні акції, які охопили Україну після заяв президента Володимира Зеленського про погодження "формули Штайнмаєра".

"Такі протести можуть дестабілізувати суспільство в усій країні, і це знову зробить Росію стороною, о виграє. Тому друзі України мають пильно стежити за розвитком подій в країні, щоб запобігти можливост того, що питання Донбасу й анексії Криму зникне з міжнародного порядку денного", - підсумувала Калнієте.

Її колега по групі ЄНП, болгарський депутат Александр Александров Йорданов закликав європейських політиків припинити "фліртувати з Путіним" і не заохочувати російську агресію проти України. Він також висловив побоювання, що реалізація "формули" може підірвати державний суверенітет України.

"Чи не думаєте ви, що "формула Штайнмаєра" заохочує пана Путіна продовжувати з його планом щодо України? Чи не створює ця формула необхідні умови для того, щоб заблокувати в довгостроковій перспективі будь-суверенне рішення інституцій в Києві? чи не призведе ця формула до того, що в самій Україні буде менше України?", - поставив риторичні питання депутат.

"Я вважаю, що прийшов час для того, щоб деякі європейські лідери перестали фліртувати з Путіним", - підсумував представник Болгарії.