Новини
Головна > П.Порошенко значно випереджає свого конкурента - останні опитування

П.Порошенко значно випереджає свого конкурента - останні опитування

18.04.2019 19:00

  Напередодні виборів президента, в ЗМІ, щодня з’являються десятки соціологічних опитувань, щодо розподілу голосів у другому турі виборів між Петром Порошенко та Володимиром Зеленським.  Більшість з яких фіксує перемогу команди Зеленського.  Деякі  опитування  замовляються штабами кандидатів, і можна припустити, що вони не завжди об’єктивні, оскільки проводяться за кошти зацікавлених осіб.

  Не намагаючись скласти конкуренцію  відомим соціологічним службам, та не претендуючи на повноцінне соціологічне спостереження, Радіо «Куреш», у своїй відкритій групі у Facebook, спробувало визначити рейтинг кандидатів, серед своїх підписників.

На опитування було винесено 5 варіантів відповідей, за якими результати голосування  розподілились таким чином:

Проголосую за Петра Порошенка – 81,9%

Проголосую за Володимира Зеленського – 12,3%

Не піду на вибори – 1,9%

Піду на вибори, але зіпсую бюлетень – 1,9%

Не визначився із вибором – 1,9%

  Херсонська місцева телевізійна компанія «ВТВ+» на офіційній сторінці у Facebook теж розпочала опитування громадян, за кого з кандидатів вони віддадуть свій голос. За Петра Порошенка готові проголосувати 73% із проголосувавших, а за Володимира Зеленського лише 27%.

  Виборча он-лайн платформа для проведення опитувань в Україні Ukraine Elections теж засвідчує приблизно такі ж результати опитування, в якому взяло участь близько 39 тисяч учасників, 86,85% з яких віддає свій голос Петру Порошенко, а 12,14% Володимиру Зеленському.

 Соціологам та політологам є про що посперечатись, однак із результатів багатьох опитувань показово зрозуміло, що Петро Порошенко впевнено перемагає серед певних груп населення та цільових груп.

  Наприклад, група Радіо Куреш – це здебільшого ті, хто окупацію та події  з Кримом пропустив через себе, більш ніж інші відчуває біль втрати цієї території і більше ніж інші розуміє ризики, які несе невизначеність та «гра у мовчанку» іншого кандидата. Таким чином можна зробити, достатньо умовні, але очевидні висновки, що умовне «кримське населення» підтримує діючого голову держави.

радіо "Куреш"