Новини
Головна > Польські судна будуть йти в обхід територіальних вод Росії

Польські судна будуть йти в обхід територіальних вод Росії

25.09.2018 14:36

   Уряд Польщі прийняв остаточне рішення по будівництву через Віслінську (Балтійську) косу. Про це вчора заявив голова правлячої польської партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський в інтерв’ю «Польську радіо». Мета проекту - «подолати залежність від Росії»: зараз кораблі, які прямують у польське місто-порт Ельблонг, повинні проходити через територіальні води РФ, після будівництва каналу, судна не будуть входити у територіальні води РФ.

(Фото Віслінська коса)

   «Демонстрація того, що часи, коли росіяни диктували нам, що ми можемо, а чого не можемо на нашій території, пройшли» - заявив Ярослав Качинський.

   На запитання про звинувачення Москви у тому, що ця інвестиція може бути небезпечною для екології, польський політик відповів: «відомо, що вони (росіяни – ред.) завжди були проти цього».

    «Коли ми вперше прийняли це рішення, росіяни відразу заявили, що відкривають можливість для входу кораблів у Віслинську затоку. Але потім виявилося, що це можливо робити з їхнього дозволу, як це постійно було з ними. Просто цей канал важливий економічно для Ельблонґа і для тієї часини Вармінсько-Мазурського воєводства навколо цього міста, проте це також певна демонстрація польського суверенітету», - наголосив Качинський.

(Фото Ярослав Качинський - голова польської партії "Право та справедливість")

   Він зауважив, що «нині різні сили нагадують про екологію». «А я би нагадав про Nord Stream 1 і Nord Stream 2. Це широкомасштабне порушення у Балтійському морі екологічної безпеки, а тут загрози (під час копання каналу – ред.) немає жодної», - сказав голова партії «Право і справедливість».

(Фото проект будівництва каналу)

   Цей проект має зробити  Польщу незалежною від росіян, на чиїй території знаходиться єдиний шлях до порту в Ельблонґу – Балтійська протока (пол. Пілавська протока).

   Міністр морської економіки Марек Грубарчік з партії «Право і Справедливість»  запевняє, що судноплавний канал недалеко від села Нови-Швято в комуні Штутово, який з'єднує Балтійське море з лагуною Вісли, буде побудований через шість років, і його будівництво почнеться в листопаді цього року, після того, як з цієї території відлетять птахи на зимівлю . Передбачається, що гроші на інвестиції забезпечені в державному бюджеті, і сума становить майже 900 мільйонів злотих. Фундаментні інвестиції партії «Право і Справедливість»  повинні фінансуватися без субсидій з Європейського Союзу.

  В рамках інвестицій планується побудувати причал довжиною 1 260 м, замок, штормові ворота, два розвідних моста, кошти перетину кордону, інфраструктура причалу і паркувальні місця. Згідно з проектом, канал повинен бути шириною 60 м і довжиною до 100 м на певній відстані глибиною 5 м. Це означає, що туди будуть проходити судна довжиною до 100 м, шириною 20 м і глибиною 4 м, тобто яхтами або баржами, але не великі морські судна.

   До 30 вересня Морське управління в Гдині має заповнити інформацію в документації, що стосується пірсу Вісла-Спить. Пояснення повинні стосуватися будівництво самої будівлі і вплив інвестицій на території, що охороняються.

радіо "Куреш"