Новини
Головна > "Підтримка органів влади проросійських організацій неприпустима" - Юрій Гусєв

"Підтримка органів влади проросійських організацій неприпустима" - Юрій Гусєв

27.12.2019 19:00

    27 грудня 2019 року, голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв провів останню у цьому році прес-конференцію, звітувавши про свою роботу за останній тиждень. Про це повідомляє «радіо «Куреш».

  У жовтні цього року, вийшло чергове спільне журналістське розслідування радіо «Куреш» та «Центру журналістських розслідувань» у трьох частинах (частина 1: http://kuresh.info/hto-ta-yak-prosuvae-idei-russkogo-mira-u-hersoni.htm частина 2: http://kuresh.info/hto-ta-yak-prosuvae-idei-russkogo-mira-u-hersoni-chastina-ii.htm частина 3: http://kuresh.info/ukrainski-gastroleri-ruskih-barhatnyih-sezonov.htm), щодо фінансування російським фондом «Русский мир» проектів на території України. Одними із фігурантів розслідування стали херсонські грантоотримувачі – Тетяна Кузміч та Ігор Полєвіков, які намагались потрапити до дорадчого органу при голові ХОДА. Після викриття їх діяльності, голова ХОДА Юрій Гусєв призупинив діяльність Ради національних меншин та корінних народів.

   «Ми призупинили діяльність Ради в тому стані, в якому вона була, тому що ми потребуємо нового положення, можливо оновлення складу, можливо оновлення підходів щодо Ради національних меншин в нашій області. Більше того, ми зараз обговорюємо в команді, що  можливо питанням Ради національних меншин буде опікуватись не управління внутрішньої політики, а управління культури, молоді та спорту.» - сказав Юрій Гусєв

 Та допоки дорадчий орган поставили на паузу, цим активно користуються представники культури, що отримують фінансування від фонду «Русский мир». Вони не зупинились на невдалій спробі потрапити до дорадчого органу при голові ХОДА, та почали розвивати іншу, фактично нелегітимну структуру  - «Координаційну раду національних товариств». Існувати відокремлено від суспільства, грантоотримувачі «Русского мира» не можуть, оскільки просування проросійських ідей передбачає інтеграцію. От і шукають вони інших шляхів, підбурюючи навколо себе інших для створення сумнівних об’єднань під виглядом толерантності. Так, 19 листопада, на базі Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, де працює Тетяна Кузьміч, фігурантка нашого журналістського розслідування  «Хто та як просуває ідеї "русского мира" у Херсоні»,  відбувся так званий «обласний форум «Херсонщина – територія толерантності». Відповідний захід не мав ніякого погодження з органами влади, організатором заходу став КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» та «Координаційна рада національних товариств Херсонської області». Мета таких заходів для прибічників «Русского мира» , зайвий раз нагадати про так звані «утиски  російськомовних громадян». Дивним виявився і той факт, що привітати учасників заходу прийшов Ігор Мазур - заступник начальника управління культури – начальник відділу культурних індустрій та управління персоналом Херсонської ОДА. Інформаційно не оминув цю подію і прес-центр ХОДА, однак очільник області Юрій Гусєв засудив проведення таких заходів.

Фото: www.academy.ks.ua

Фото: www.academy.ks.ua

«Підтримка органів влади, запевняю вас, жодних  проросійських, сепаратистських рухів,  в нашій області не можлива, неприпустима. І для мене це червона лінія. Окей? Це перше. Друге, якщо у вас є інформація про такі заходи, я був би радий, щоб мене про це інформували, і не лише мене, але й службу безпеки України. І третє, сьогодні ви знаєте, що визначений новий керівник управління культури, молоді та спорту в обласній державній адміністрації, це пан Михайло Линецький  і Михайло буде формувати свою команду? і я переконаний, що він врахує, під час формування цієї команди, участь пана Мазура у таких заходах» - повідомив Юрій Гусєв

   Фонд «Русский мир», як і повідомляв його директор, не збирається згортати в Україні свої проекти. Hеалізуються ці проекти переважно у закладах освіти та культури. В Херсоні, щорічно Тетяною Кузміч, керівницею ГО «Руська національна громада «Русичъ» проводиться конкурс «Пушкинская красавица» за фінансування фонду «Русский мир» та при підтримці «Россотрудничества». Пройшов захід і цього року, ……………………………………………………………………………………………………………………….і не аби де, а у Херсонській дитячій музичній школі №3, де директором працює Ігор Полєвіков. Та пройшов захід у дивному форматі – за зачиненими дверима. Чому був вибраний такий дивний формат – невідомо, але цілком можна зробити логічні припущення.

Кримський інформаційний ресурс "радіо "Куреш"