Новини
 
Головна > Офіс президента України передав Меджлісу розсекречені документи НКВС СРСР про депортацію кримських татар

Офіс президента України передав Меджлісу розсекречені документи НКВС СРСР про депортацію кримських татар

31.10.2019 21:53

Фото: www.may18.net

  Заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов передав голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову донесення відділів НКВС СРСР датовані 1944 роком, що стосуються депортації кримських татар. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Офіс Президента України. 

«Місяць тому під час експертизи, яку проводив Київський інститут судових експертиз, ми отримали інформацію та підтверджувальні документи, які стосуються примусової депортації кримських татар, тих знущань і геноциду, який був вчинений радянським режимом. Президент доручив правоохоронним органам зібрати та максимально систематизувати інформацію, яка є в архівах і яка досі не була оприлюднена», – сказав Смирнов.

Фото: Facebook

Він сказав, що це перший етап оприлюднення розсекречених документів, пов’язаних з геноцидом кримськотатарського народу. Смирнов уточнив, що розсекречені документи містять інформацію про кількість людей, щодо яких застосовували тортури. Зокрема було передано 87 сторінок документів. Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, подякував Офісу президента за оприлюднення документів.

«Ці документи – донесення відділів НКВС СРСР. Не вперше ми отримуємо розсекречені документи з архівів України, з інших закладів. Для нас це дуже важливо, оскільки Верховна Рада ухвалила постанову, якою визнала насильницьку депортацію кримськотатарського народу геноцидом», – зазначив Чубаров.

Фото: Facebook

В офісі зазначають, що це ще один крок в процесі дослідження історії України та Криму ХХ століття та вивчені злочинів тоталітарного радянського режиму по відношенню до своїх громадян.

Радіо Куреш