Новини
Головна > На усипальниці Хюррем султан (Роксолани) вилучили напис про її нібито російське походження

На усипальниці Хюррем султан (Роксолани) вилучили напис про її нібито російське походження

26.01.2019 10:36

   Як, повідомило, посольство України в Турецькій республіці, з напису, біля усипальниці Хюррем султан (Роксолани) у м. Стамбулі, було вилучена згадка, про нібито її російське походження.

   «Поступово відновлюємо історичну правду: на звернення @UKRinTR турецька сторона вилучила текст напису про нібито російське походження дружини султана Сулеймана Першого Роксолани біля її усипальниці в мечеті Сулейманіє.» - із допису посольство України в Турецькій республіці

    На табличці біля її усипальниці був розміщений текст англійською мовою, у якому викладені основні факти з її життя і у розділі «Українська рабиня» (A UKRANIAN SLAVE-GIRL)  було написано: «Roxelana is also known as Khurrem (The laughing one) Hurrem in modern spelling) or rossa (Refering to her ukranian-russian origin)».

 

    Перекладається цей напис так: «Роксолана відома також як Хюрем  «Hürrem» (у сучасній орфографії) або rossa (що вказує на її українсько-російське походження).» Насправді ж, мова про російське походження Хюррем султан ніколи не йшла. Історики й досі, насправді, розглядають кілька версій її походження. Зокрема є свідчення про те, що це була саме українка і таких доказів переважна кількість, потім розглядаються свідчення про її польське та кримськотатарське походження. Але щодо російського, історики переконані, що це абсолютна  нісенітниця. Тому через звернення посольства України в Турецькій республіці, було видалено згадку, про нібито російське походження Хюррем султан.

   Хюррем султан робили героїнею романів, оспівували у віршах і дивувалися її чудовому сходженню до вершин влади. П'ятнадцятирічна дівчина, яка потрапила в турецький полон та увійшла в історію як Роксолана. Вона зуміла заволодіти серцем і розумом одного з наймогутніших султанів Туреччини – Сулеймана І і довгі роки правила Османською імперією.

радіо «Куреш»