Новини
Головна > На конференції Курултаю у Києві 18 делегатів визнано посібниками окупантів

На конференції Курултаю у Києві 18 делегатів визнано посібниками окупантів

12.11.2018 20:00

У Києві, 12 листопада, на конференції Курултаю кримськотатарського народу, яка проходить у Києві, була прийнята заява щодо повноважень окремих делегатів  вищого представницького органу кримського народу – Курултаю.

У цій заяві йдеться про те, що Російська Федерація окупувавши український Крим, систематично і грубо порушує права людини на півострові. В окупованому Криму відсутня свобода слова, свобода віросповідання, свобода на мирні зібрання та вираження своїх думок. Головним об’єктом, проти якого РФ стали вживатися цілеспрямовані репресивні дії, стали представницькі виборні органи кримськотатарського народу – Курултай, Меджліс і заснована Курултаєм Благодійна організація «Фонд « Крим».  У заяві учасники конференції підтримали визнати 18 кримських татар, такими, що порушили закони України, а саме закон про правовий режим на тимчасово-окупованій території.

«Прагнучи ще міцніше укріпити тісний взаємозв’язок зі своїм народом і бажаючи зберегти його довіру, а також з метою очищення вищих представницьких органів кримськотатарського народу в умовах окупації, коли неможливо задіяти передбачені Регламентом Курултаю кримськотатрського народу механізми дострокового припинення повноважень делегата Курултаю, Конференція делегатів Курултаю оголошує наступних осіб – АБЛАЄВА Еміралі, АДЖИМАМБЕТОВА Айдера, АСАНОВА Сеіт-Асана, АСАНОВУ Ельміру, БІЛЯЛОВА Ескендера, БОРМАМБЕТОВА Ібрагіма, ГАФАНОВА Тейфука, ДЕРДАРОВА Рефата, Ільясова Ремзі, КУБЕДИНОВА Февзі, МЕГЬГАЗІЄВА Ділявера, ОСМАНОВА Зевая, РЕШЕТОВА Ділявера, СМІРНОВА Заура, СУЛЕЙМАНОВА Талята, ТОЛІПОВА Сейдамета, ЯЗИДЗІЄВА Мурата, ЯКУБОВА Руслана – такими, які своїми діями та вичнками порушили принципи і цілі, закладені в основну діяльності Курултаю кримськотатарського народу, не виконали рішення Курултаю кримськотатарського народу і Меджлісу кримськотатарського народу, а також порушили чинне законодавство України, зокрема, норми закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». – зазначено у заяві.

Фактично ці особи визнані такими, що зрадили народу та батьківщині і пішли на співпрацю з окупаційним режимом, саме через це їх повноваження, як членів Курултаю VI скликання припинені. Вони більше не мають права голосу в представницькому органі кримськотатарського народу, оскільки такі дії, суперечать принципам делегатів Курултаю кримськотатарського народу. 

«Відповідно, Конференція делегатів Курултаю кримськотатарського народу виходить з того, що зазначені вище особи своїми діями поставили себе поза складом делегатів Курултаю з усіма наслідками, які з цього випливають» - зазначено у заяві.

 

радіо "Куреш"