Новини
Головна > На Херсонщині викрили митника, який брав хабарі на адмінмежі з АР Крим

На Херсонщині викрили митника, який брав хабарі на адмінмежі з АР Крим

07.02.2019 11:01

   6 лютого 2019 року, працівниками Військової прокуратури Південного регіону, разом з ГУ відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ, був затриманий головний державний інспектор відділу митного оформлення №3, який відпоідав за митне оформлення та пропуск громадян через ППВВ «Каланчак» на межі з тимчасово-окупованою територією АР Крим. Про це повідомляє Військова прокуратура Південного регіону.  

 Працівниками прокуратури встановлено, що головний інспектор вимагав від громадянина України хабар у розмірі 2 000 доларів США, за дозвіл перевезти на окуповану територію іноземну валюту у великому розмірі. Ще у листопаді та січні 2018 року працівники прокуратури зафіксували факт отримання  митником хабаря на загальну суму 1500 доларів США, третю ж частину коштів- 500 доларів, він отримав 6 січня 2019 року, під час передачі якої і був затриманий.

 Повідомляться, що головний інспектор неодноразово брав та вимагав хабарі у великих розмірах.

  Військовою прокуратурою затриманій особі готується повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопор ушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та клопотання до суду щодо обрання запобіжного заходу.

  Це не перше затримання працівників митного поста «Херсон Центральний» Митниці ДФС. Зокрема, 4 грудня 2015 року, на адмінмежі з АР Крим за фактом отримання хабаря був затриманий митник, що брав хабарі за неправомірний пропуск автотранспорту на окуповану територію. В квітні 2016 року на КПВВ «Чаплинка» Служба безпеки України спільно з поліцією та військовою прокуратурою затримала на хабарі працівника Херсонської митниці. Здирник вимагав 300 доларів США за безперешкодне ввезення автомобіля з території анексованого Криму без проведення догляду та будь-яких документів на право власності або керування. В липні 2016 року, на адмінмежі З АР Крим, працівниками СБУ був затриманий митник за незаконне вимагання коштів. У серпні 2016 року на КППВВ «Чаплинка» був затриманий митник, за одержання хабаря, в обмін на який він пропускав товари у великій, оптовій кількості до АР Крим. У вересні 2017 року на КППВВ «Чонгар» була затримана група  осіб – митників, які організували схему незаконного переправлення на окуповану територію алкогольних та тютюнових товарів. У лютому 2018 року був затриманий митник, що брав хабарі за незаконний вивіз валюти з окупованої території Криму.