Новини
Головна > Мустафу Джемілєва удостоїли звання Почесного доктора Острозької академії

Мустафу Джемілєва удостоїли звання Почесного доктора Острозької академії

10.11.2018 10:54

    Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу, народний депутат України, лідер кримськотатарського народу та політичний в’язень часів СРСР Мустафа Джемілєв став Почесним доктором Національного університету «Острозька академія». Про це повідомляє "Район.Острог".

Урочиста посвята із врученням мантії та відповідного диплома відбулася в п’ятницю, 9 листопада, під час візиту Мустафи Джемілєва до Острозької академії.

«Сьогодні ми маємо гостя. Унікального, надзвичайного гостя. Я коли дивлюся на нього, думаю, що цьому людству з колосальними гріхами, яке прямує до прірви, Господь Бог, щоб зупинити цей крок, дає унікальну можливість – на десятки мільйонів осіб посилає людину, яка відповідає тим канонам, яка відповідає тим критеріям, які Господь укладав, творячи людину. Така особистість сьогодні в нас у гостях», – сказав, представляючи гостя, Ігор Пасічник.

Витяг із протоколу вченої ради НаУОА про присвоєння звання Почесного доктора зачитав голова вченої ради університету Петро Кралюк.

«Визнаючи вагомі особисті заслуги у боротьбі за свободу та незалежність кримськотатарського народу, розвиток культури і духовності України, вчена рада ухвалила присвоїти звання почесного доктора Національного університету «Острозька академія» Мустафі Джемілєву»йдеться в документі.

Петро Кралюк та Мустафа Джемілєв

Також Петро Кралюк подарував гостеві свою книгу «Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів».

Мустафа Джемілєв склав обітницю доктора Острозької академії, Ігор Пасічник виголосив здравицю, після чого прозвучав студентський гімн «Viva, academia» («Гаудеамус»).

"Для мене дуже-дуже висока честь отримати диплом доктора найстаршого університету України. Якщо ви стежите за публікаціями журналістів про депутатів Верховної Ради, то я є в списку тих, хто не має вищої освіти", – сказав  Мустафа ага в інавгураційній промові.

Інавгураційнійна промова Мустафи Джемілєва

Він розповів, що з-поміж семи дітей із його сім’ї, він єдиний не здобув вищої освіти – відрахували з третього курсу університету як неблагонадійного. Каже: це був один із найсильніших ударів долі.

Політик наголосив, що диплом почесного доктора Острозької академії має значення не тільки для нього, а й слугує моральною підтримкою для всього кримськотатарського народу.

Вручення диплому Мустафі Джемілєву

Більша частина промови гостя стосувалася сучасного суспільно-політичного становища України загалом та кримськотатарського народу зокрема.

На завершення зустрічі слово надали Михайлові Якубовичеві, доцентові НаУОА, першому в Україні перекладачеві Корану, який подарував пану Джемілєву свою працю.

Обмін подарунками

Як і зазвичай, адміністрація університету обмінялася з гостем подарунками: Ігор Пасічник отримав добірку книг, яка знадобиться в роботі центру вивчення кримськотатарської спадщини, що планують відкрити наступного року, а Мустафі Джемілєву вручили картину зі зображенням Татарської вежі й традиційний мед.