Новини
Головна > Мустафа Джемілєв звернувся до Зеленського з 5-ма питаннями по Криму

Мустафа Джемілєв звернувся до Зеленського з 5-ма питаннями по Криму

14.04.2019 17:11

  Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв сьогодні, у ефірі телеканалу «Прямий», звернувся до кандидата на пост президента Володимира Зеленського з п'ятьма запитаннями про окупованому Криму.

  "Шановний Володимире Олександровичу, за час передвиборної кампанії ми не почули від вас і деяких інших кандидатів в президенти ряд гострих для кримськотатарського народу та інших жителів Криму питань. Тому я хотів би вам поставити кілька запитань. Їх всього у мене п'ять. Прошу дати на них лаконічні відповіді", - сказав Мустафа Джемілєв у своєму зверненні на телеканалі «Прямий».

  Мустафа Джемілєв запитав В. Зеленського, чи вважає він Крим окупованим, і чи вважає, що Крим необхідно повернути до складу України. Також лідера кримськотатарського народу цікавить позиція Зеленського щодо того, чи погодиться він на зустріч з Путіним на території окупованого Криму, чи розглядає він питання зняття блокади з Криму, та чи він підтримує ідею створення кримськотатарської національної автономії.

  На ці питання Володимир Зеленський матиме змогу відповісти публічно вже завтра, 15 квітня у ефірі телеканалу «ICTV», або ж 19 квітня на запланованих дебатах у ефірі Суспільного.

 

Повний текст питань Мустафи Джемілєва до Володимира Зеленського:

1. Чи вважаєте ви, як стверджує російська сторона, що Крим став частиною Російської Федерації в результаті вільного, демократичного волевиявлення жителів Криму? Чи ви все ж таки вважаєте її окупованою територією, яку беззастережно необхідно повернути до складу України?

2. Ви говорили, що ви докладете всіх можливих зусиль для налагодження добросусідських відносин з Російською Федерацією, для встановлення миру. Оскільки не ми нападали на Російську Федерацію, не ми окупували частину її території, не ми нав'язували Росії, яким шляхом їй іти, то хотів би знати, які поступки ви маєте на увазі для того, щоб встановити так званий мир з Російською Федерацією? Чи включають ці поступки, наприклад, визнання законності анексії Криму, визнання так званих республік Донецька і Луганська, нехай навіть у складі України?

3. Чи погодитеся ви на зустріч з Путіним, якщо він запропонує провести цю зустріч на території анексованого Криму?

4. Деякі кандидати в президенти під час першого туру виборчої кампанії говорили, що для встановлення хороших відносин з Росією вони знімуть блокаду з Криму. Якщо ви станете президентом, теж підете на такі кроки?

5. Яка ваша позиція щодо зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію - тобто, переформатування на територіально-національну автономію, яка була ліквідована радянським режимом після геноциду кримськотатарського народу?

Нагадаємо, перший тур виборів президента України відбувся 31 березня. За результатами підрахунку 100% протоколів, Зеленського підтримали 30,24% виборців, а Порошенка - 15,95%. 

 

Другий тур виборів відбудеться 21 квітня.

радіо "Куреш"