Новини
Головна > Мустафа Джемілєв домовлявся про Томос з Ердоганом

Мустафа Джемілєв домовлявся про Томос з Ердоганом

19.09.2018 10:10

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів, що наполегливо обговорював з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом автокефалію української православної Церкви. Про це він сказав в інтерв'ю BBC, повідомляє ТСН.

"У цьому напрямку в нас була дуже серйозна робота. Ми системно працювали та пояснювали Ердогану, як важливо для України і кримських татар, щоб в Україні була незалежна помісна православна церква. Я Ердогану в таких популярних термінах пояснював, мовляв, зараз Мекка для православних - Москва, а після Томосу і автокефалії української церкви нею стане Стамбул, тому і для вас це має політичне значення. Коли ми літали 12 липня в Туреччину, то при мені просто з літака Порошенко порозмовляв спочатку з Варфоломієм, а потім і з Ердоганом. Ердоган твердо сказав, що зробить все можливе і він впевнений, що в нього це вийде, й у нас буде автокефалія", - розповів Джемілєв.

   Мустафа Джемілєв  також додав, що особисто говорив про незалежність української Церкви як з главою Туреччини, так і з міністром закордонних справ цієї держави.

"Спочатку Ердоган здивувався, чому це мене - мусульманина - хвилює питання православ'я. Я відповів, що для незалежності нашої країни, а відповідно і для кримських татар, - це дуже важливо. Він відповів: "Я вас зрозумів", - поділився спогадами Джемілєв.

   Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив тверду упевненість у тому, що Україна ближчим часом отримає Томос про автокефалію УПЦ, про що свідчать формальні процедури з боку Константинополя. Таке переконання він висловив 18 вересня, виступаючи в Посольстві України в США перед представниками української громади