Новини
Головна > Монахи Святогірської лаври УПЦ МП підтримували бойовиків ДНР - Ігор Гіркін

Монахи Святогірської лаври УПЦ МП підтримували бойовиків ДНР - Ігор Гіркін

19.09.2018 11:28

  Колишній "міністр оборони ДНР" Ігор Гіркін (псевдонім "Стрєлков") виступив 10 вересня 2018 року в Youtube на "РОЙ ТВ" - російському каналі з критикою РПЦ і розповів про нібито пророцтво "старців" Святогірської лаври УПЦ (МП) про швидке возз'єднання України, Росії та Білорусі. Про це повідомляє «Релігія в Україні».

Виступаючи перед телеглядачами, Ігор Гіркін піддав критиці вищу ієрархію РПЦ за "непротивлення злу нічим", маючи на увазі під злом автокефальний рух в Україні.

(Терорист Ігор Гіркін)

   "Розкол буде, розкол на носі. Він вже неминучий. Єдине, що мене в даному відношенні втішає, це те, що ще в 2014 році ченці Святогірської лаври, які приїжджали до нас Слов'янськ (на той час місто було захоплене бойовиками Гіркіна - ред .), прямо говорили, що є пророцтво старців ... саме їх лаври, про те, що звільнення, возз'єднання Русі - в їхньому розумінні возз'єднання Русі це возз'єднання України, Росії та Білорусії - почнеться через півроку після того як єретики, розкольники захоплять Києво -Печерську і Почаївську лаври. Ось рівно через півроку. Тому в якійсь мірі я навіть чекаю цього моменту, коли єретики захоплять. Тому що фактично виконання цих пророцтв є останньою надією ... щоб вступити в боротьбу проти ворогів Росії і православ'я ", - заявив Ігор Гіркін.

Він вважає такий сценарій "прямим Божим втручанням", оскільки російські ієрархи "пальцем не поворухнуть" вплинути на ситуацію в Україні.

   Примітно, що в даній заяві Гіркін визнав підтримку монахами Святогірської лаври проросійських сепаратистів. Раніше таку підтримку заперечував архієпископ Святогірський Арсеній (Яковенко), намісник Свято-Успенської Святогірської лаври. У той же час участь ченців цього монастиря в підтримці сепаратистів підтверджував ветеран АТО, генерал-майор Ігор Гордійчук.

(Святогірська лавра)

  Навесні цього року громадянин Росії – Валерій Сутормін, розповів про духовні поради, які отримав від архієпископа Краснолиманського, вікарія Горлівської єпархії УПЦ (МП) владики Аліпія (Погребняка). Виявилося, що архієпископ Аліпій чекає приходу російського царя. "Але з'явиться він тільки під час війни, тому що російський народ може його прийняти тільки постраждавши", - передав слова владики Аліпія Валерій Сутормін ополченець.

  Святогірська лавра також має цілу мережу розвинених крейдових печер. У печерах Світогірську у 2014 році монахи УПЦ МП переховували бойовиків, зокрема встановлено, що в печерах переховувались загони чеченських бойовиків з армії Кадирова. В розгалуженій системі печер переховувалась зброя та амуніція. Після звільнення Святогірську, священники лаври не відкрили для представників СБУ та української армії усіх кімнат у печерах. Вірогідно, там ще може знаходитись на сьогоднішній день цілий арсенал зброї російських терористів.

(Печери Святогірської лаври)

   Кажуть, що статус лаври для Святогорського монастиря був куплений Януковичем у РПЦ за величезні гроші. Братія лаври всіляко заперечує всі «мерзенні чутки» про те, що там зберігалася зброя і ховалися бойовики Гіркіна. 

   У 2014 році Святогірська лавра закрила ворота перед президентом України Петром Порошенко, який прилетів на наступний день після свого обрання і забажав отримати благословення від ієреїв лаври. Лавра просто не впустила його на свою територію, і Порошенко довелося давати інтерв'ю, стоячи перед зачиненими воротами монастиря.