Новини
Головна > МінТОТ: Цього року до українських вишів, студентів з окупованих територій вступило на 13% більше

МінТОТ: Цього року до українських вишів, студентів з окупованих територій вступило на 13% більше

24.10.2018 21:09

За результатами цьогорічної вступної кампанії до вищих навчальних закладів України вступило 1 749 студентів з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим, що на 13 % більше, ніж в минулому році. Про це повідомляється на сайті МінТОТ. 

«Будь-яка потужна держава бореться навіть за свого єдиного громадянина, де б він не опинився і Україна тому приклад. І хоч останні роки абітурієнти з окупованих територій жили в умовах несвободи та штучної ізоляції від своєї країни, ми зробили все для того, аби молодь могла обрати вищий навчальний заклад на вільній землі. Динамічне збільшення вступників з тимчасово окупованих територій до українських ВНЗ, лише підтверджує той факт, що ми й досі тримаємо зв’язок з громадянами на окупованих територіях», – зазначив Вадим Черниш.

Так, у 2018 році до освітніх центрів «Донбас – Україна» звернулися за консультаціями більше ніж 3 000 осіб, вступило за спрощеною процедурою –  1 522 особи, що на 176 вступників більше ніж у минулому році. Освітні центри «Крим – Україна» надали  консультації більше ніж 700 осіб, вступило за спрощеною процедурою – 227, що на 23 особи більше у порівнянні з минулим роком.

З метою покращення доступу до освіти дітей з населених пунктів з тимчасово окупованих територій та залучення якомога більшої кількості вступників до українських університетів, коледжів та закладів професійно-технічної освіти МТОТ щороку проводиться широка інформаційна кампанія.

Зокрема, 1 червня за участі Першого заступника Міністра Юсуфа Куркчі, заступників Міністра Георгія Туки та Юрія Гримчака організовано День відкритих дверей у Донецькій, Луганській та Херсонській областях. 6 серпня Міністр Вадим Черниш відвідав Херсонські виші, на базі яких працюють освітні центри «Крим-Україна».

Окрім цього, МТОТ спільно з  БФ «Stabilization Support Services» підготовлено листівки щодо здобуття української освіти які були розміщено на КПВВ, поштових відділеннях, відділеннях АТ «Ощадбанку», центрах надання адміністративних послуг, автобусах і автобусних станція. Також МТОТ розповсюджено ролики соціальної реклами «Кожен має право на освіту» на залізничних вокзалах та у потягах ПАТ «Укрзалізниця».

Кількість студентів з окупованих територій в українських вишав порахована сумарно, разом з Донецької, Луганської областей та АР Крим. Як повідомляли журналісти радіо "Куреш", цього року у Херсоні, станом на 15 серпня 2018 року, до херсонських вишів вступило 48 кримчан, що набагато нижче, ніж у 2017 році. Як зазначають самі абітурієнти з АР Крим, зробити такий вибір не легко, адже часом на їх батьків чиниться тиск окупаційної влади на півострові, через отримання їх дітьми української освіти.