Новини
Головна > "Мінські угоди гарні лише на папері, а Путін - облажався" - К. Волкер

"Мінські угоди гарні лише на папері, а Путін - облажався" - К. Волкер

01.02.2019 08:51

     Ключові цитати з інтерв'ю представника Держдепартаменту з питань України

   «Мінські угоди "гарні лише на папері", а Путін - облажався, бо національна ідентичність українців виявилася набагато сильніше, ніж він міг собі уявити.» - сказав спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер в інтерв’ю телеканалу Прямий.

   Мінські угоди гарні на папері, але їх не втілили в реальність. "Росія ніколи не дотримувалася повного припинення вогню, не було повного відведення важкого озброєння, російські війська і далі перебувають на сході України, Росія продовжує фінансувати незаконні військові формування та надавати їм озброєння, вони підтримують існування двох так званих республік".

   Волкер майже 18 місяців на посаді, що вдалося і що не вдалося. "Ми змінили бачення громадян США, Європи і навіть частково України щодо того, що дійсно відбувається. Коли мене тільки призначили, багато було неясно: Росія чи це, чи це сепаратисти, або це громадянська війна, або це етнічний конфлікт. Ми пояснили багато речей ... Що це Росія створює повстання, а потім їх використовує для вторгнення і окупації окремих частин України ... Що нам не вдалося - це змусити Росію визнати свою відповідальність ".

   Ми віримо, що Україна має право захищатися. "США надають Україні оборонна зброя, підтримують військові навчання, реформи і оборонну сферу в цілому. Інші члени НАТО роблять те ж саме: Канада, Великобританія, Польща. Україна сьогодні має набагато більше підтримки, ніж п'ять років тому. І причина цього - сама Україна , тому що держава нарешті зробило вибір, в якому напрямку йти ".

   В Україні є популістські політики. "Я впевнений, що деякі з них будуть дуже деструктивні для країни, а інші репрезентують типовий мейнстрим ... кажуть:" Я демократ, я вірю в Україну, але хочу робити все інакше, хочу реформ, хочу змін ". І це - виключно вибір українців , вони повинні вирішити, хто створить майбутнє, в яке вони повірять ".

   Україні потрібна підтримка МВФ. "Вона не може вижити з існуючим бюджетом і, одночасно, втілювати все невідкладні потреби без підтримки МВФ. Це критична необхідність".

   Ми будемо підтримувати Україну постійно. "Мотивація США, Європейського Союзу - це цінності, а конкретніше - почуття справедливості і безпеки ... Зараз ми бачимо ту Україну, яку будемо підтримувати постійно ... Якби Україна була безнадійно корумпована, атакувала б свій народ, як це робив Янукович, якби вона не була демократичною, а інституції по факту не працювали, тоді б все просто сказали: "Ми тут не можемо нічого зробити, це безнадійно або занадто дорого". Ми бачили такі приклади в Європі в минулому ".

   Росія прорахувалася. "Росія хоче вплинути на українські вибори. Росія хоче фізично або військовою силою тиснути на Україну і подивитися, що станеться, чи зможуть вони отримати те, що хочуть, використовуючи різні засоби. Я думаю, все, чого хоче Росія - повернути Україну в сферу свого контролю і впливу ... Але Росія прорахувалася. українська національна ідентичність набагато сильніше, ніж Путін міг собі уявити ... Атакуючи український народ, він підштовхнув його до об'єднання ".