Новини
Головна > Міністерство інформаційної політики України жорстко засуджує затримання журналіста Нарімана Мемедемінова

Міністерство інформаційної політики України жорстко засуджує затримання журналіста Нарімана Мемедемінова

26.03.2018 15:47

 

Міністерство інформаційної політики жорстко засуджує дії окупаційної влади Криму стосовно журналіста Нарімана Мемедемінова, затриманого 23 березня 2018 року у Криму. Про це йдеться на сайті Міністерства інформаційної політики.

«Злочинна окупаційна "влада" півострова продовжує застосовувати репресії проти інакомислячих, фабрикуючи кримінальні справи і проводячи незаконні рішення через підконтрольні Кремлю "суди". Їхня мета очевидна - залякати усіх людей, незгодних з анексією Криму і здатних на громадянські вчинки.

Крим перетворено на півострів без свободи, де права людини ігноруються, а громадянська позиція карається.

Громадянська журналістика, до якої після перших хвиль репресій долучились десятки активістів, є однією з форм ненасильницької боротьби кримськотатарського народу проти російської окупації. МІП зветрає увагу світової спільноти, зокрема, відповідних інституцій ООН, ОБСЄ, Ради Європи, на систематичне порушення прав людини у Криму та закликає вжити відповідні заходи для недопущення таких дій з боку країни-агресора.

Нагадаємо, 23 березня підконтрольний Кремлю Київський райсуд Сімферополя заарештував Нарімана Мемедемінова до 16 травня. Напередодні російські силовики провели обшук в його будинку, після чого відвезли активіста на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі. Масові обшуки у незалежних журналістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу та простих кримських мусульман є звичною практикою в окупованому Криму.»  - зазначили у Міністерстві.

(фото Нарімана Мемедемінова)

    Нагадаємо, що підконтрольний Кремлю Київський суд Сімферополя 23 березня арештував кримськотатарського активіста та журналіста Нарімана Мемедемінова до 16 травня 2018 року. Йому інкримінують звинувачення у публічних закликах до провадження терористичної діяльності, з використанням інтернет-мережі.

    У лютому 2016 року, у будинку Нарімана Мемедемінова вже проводили обшук, і його засудили до адміністративної відповідальності за участь у мітингу 13 квітня 2016 року, біля будинку Сейтамета Мустафаєва, в будинку якого на той час проходив черговий обшук.