Новини
Головна > Мілітаризація Криму: більше 32 тисяч російських військових та майже 600 одиниць броньованої техніки

Мілітаризація Криму: більше 32 тисяч російських військових та майже 600 одиниць броньованої техніки

07.11.2019 09:57

   Російська військова присутність у Криму станом на осінь 2019 року становить 31,5 тис. військових, а також близько тисячі одиниць техніки, зокрема танків, броньованих машин, потужних бойових засобів артилерії, авіації і флоту. Такі дані озвучив у середу, 6 листопада 2019 року, на брифінгу: "Демілітаризація, деокупація і реінтеграція АР Крим та м.Севастополь (Україна): майбутні виклики" в штаб-квартирі ООН заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок. Про це повідомляє Укрінформ. 

"Сьогодні чисельність об'єднаного оперативного угруповання Російської Федерації в окупованому Криму, за нашими даними, становить 31,5 тис. особового складу", - заявив український дипломат.

   Він навів статистику, що на території тимчасового окупованого українського півострова знаходяться 40 російських танків, 583 одиниці броньованої техніки, 162 одиниці важких артилерійських установок, 122 бойових літака, 62 вертольота, 12 систем залпового вогню. Крім того, в регіоні діють 34 російських військових корабля і 7 підводних човнів.

    Представник українського МЗС підкреслив, що мілітаризація Криму з боку країни-окупанта збільшилася в рази за останні роки, і це відбувалося сплановано і послідовно. У той же час, за його словами, Росія не збирається зупинятися на цьому. "Очікується, що чисельність російських військ і озброєння збільшиться в 1,5 рази до кінця 2025 року", - зазначив заступник міністра.

Особливу увагу він приділив проблемі відновлення державою-окупантом ядерної інфраструктури в Криму і розгортання засобів і систем, здатних переносити ядерну зброю, що порушує заявлений раніше Україною її без'ядерний статус.

"Ми отримали багато сигналів про переведення морських засобів доставки ядерної зброї з основної частини Росії на територію окупованого Криму, а також в районі Севастополя була розконсервована відповідна інфраструктура для зберігання таких засобів", - зазначив Божок.    

Заступник міністра закордонних справ України підкреслив, що ігнорування цієї проблеми може мати далекосяжні негативні наслідки як на регіональному, так і на глобальному рівні. У той же час, за його словами, мілітаризація півострова суттєво впливає на екологію окупованого півострова, а також прилеглі морські території.

У зв'язку з цим він поінформував про намір України внести на розгляд Генасамблеї ООН оновлений проект резолюції "Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів" і закликав країни-члени ООН підтримати цей документ. Головною метою проекту є примус РФ вивести всі війська з Криму і завершити тимчасову окупацію півострова.