Новини
Головна > Мережа магазинів «Сільпо» в окупованому Криму продовжує свою діяльність

Мережа магазинів «Сільпо» в окупованому Криму продовжує свою діяльність

29.03.2018 12:31

   Так зване «Міністерство промислової політики Республіки Крим» на своєму офіційному сайті розмітило інформацію про торгові мережі, які діють на території Криму. Це загалом 7 великих компаній, що ведуть свою діяльність у сфері продажу продовольчих товарів, а саме: ООО «Крымторг-С» (супермаркет «СИЛЬПО»), ООО «Бизнес-Юг» («Фуршет»), ООО «ПУД», Сеть универсамов «Яблоко», Ритейл Проперти 6 ТЦ «Метро», Гипермаркет та «Ашан» ООО «Ассорти-Крым».  Також вони додали таблицю моніторингу цін по цим магазинам. 

    Компанії, що вказані ними, які працюють в анексованому Криму, не попали до санкційних списків і продовжують свою активну діяльність. З деякими з них ситуація абсолютно зрозуміла, бо вони є філіалами не українських компаній. До таких належить мережа магазинів «Асорті продукт», яка належить групі компаній «Міленіум» і розпочала вихід на Кримський ринок у 2015 році, через рік після окупації півострову. Мережа магазинів «Яблуко», яка починає активно відкривати свої філіали по усьому півострові, є місцевим ритрейлером. Фактично вони є російськими компаніями. Також, як видно зі списку, на півострові працює і низка європейських компаній.

    Однак виникає питання по мережі магазинів «Сільпо» ТОВ «Кримторг-С». Що вона робить у цьому списку? Чия вона? Чи дійсно там український слід?  Мережа магазинів «Сільпо є виключно українською мережею, яка належить ТПГ «Fozzy Group», кінцевим бенефіціаром якої є мільярдер з м. Дніпра Володимир Костельман. Компанії «Fozzy Group» належать такі супермаркети, як «Сільпо», делікатес-меркет «Le Silpo», оптові гіпермаркети Fozzy, магазини «Фора», «Бумі», мережа магазинів-дискаунтерів «Траш!», аптеки «Будь здоров», фармацептичні супермаркети «Біла ромашка», магазини електроніки «Ringoo» та інші. Fozzy Group почала свою діяльність в Україні з 1997 року, а у 2001 році засновує українську мережу магазинів самообслуговування «Сільпо».

   Володимир Костельман неодноразово заявляв, що закриває магазини «Сільпо» у Криму, замість яких окупанти планували відкрити, нібито, мережу супермаркетів «Асорті». Однак навіщо, якщо в Москві засноване ТОВ «Торговий дім «Ніжин», дочірнє підприємство «Fozzy Group». Це дочірнє підприємство, генеральним директором якого є Леонавічус Альгімантас Станіславович, засновує в окупованому Криму 29 квітня 2014 року ТОВ «Кримторг-С», яке фактично керує мережею магазинів «Сільпо». Генеральним директором ТОВ «Кримторг-С» став Сергій Тімуш, він же керівник «Фоззі-Порт», яке було засновано у Сімферополі у 2003 році.

   Засновниками «Фоззі-Порт» стали ПАТ «Рітейл-Капітал» та ТОВ «Чарівне узбережжя». Засновником ПАТ «Рітейл-Капітал»  є все той же Володимир Костельман. Ця компанія є власником 100% акцій «Сільпо Рітейл». Відкриття Торгово-промисловою групою «Fozzy Group» дочірніх підприємств, організовано таким чином, що важко відслідкувати їх зв’язок, однак це можливо.

    На території окупованого Криму, відповідно до інформації розміщеної на сайті так званого  «Міністерства промислової політики Республіки Крим» налічується 5 магазинів мережі «Сільпо», три з них  у м. Керчь, і по одному у м. Ялта та  м. Сімферополь.

    Українська влада вимагає запровадження санкцій від  країн-членів ЄС по відношенню до Росії, однак сама не веде боротьби усередині країни з компаніями, що продовжують свою роботу на окупованому півострові.

    Крім мережі магазинів «Сільпо» на території окупованого Криму  працює і мережа супермаркетів «Фуршет», засновником якої є міжнародна комерційна компанія  "РОКДЕЙЛ ЛІМІТЕД" (ROCKDALE LIMITED) 306 ВІКТОРІЯ ХАУЗ, М.ВІКТОРІЯ, МАЕ, СЕЙШЕЛЬСЬКІ ОСТРОВИ, британська компанія «Anthousa Limited», Европейський банк реконструкції та розвитку і інвестицвійний фонд «Євровенчурс». Фуршет, так і не продав своїх активів у Криму, де має аж 14 магазинів.

    Мережа магазинів «ПУД», що тепер розміщена у магазинах, які належали мережі «АТБ», має 50 магазинів по півострову. Дивно, що інтер’єр та маркетингові ходи залишись все тими ж, змінилась лише вивіска магазину.

    Магазин «Ашан» має на півострові лише один магазин у Сімферополі. У Росії розвитком його діяльності займається мережа «Ашан Рітейл Росія», генеральний директор якої Франсуа Ремі. «Ашан» є французькою мережею магазинів, яка належить підрозділам сімейної корпорації «Асоціація сім’ї Мюльє».  

    Один магазин у Сімферополі має і супермаркет "Метро", що належить до одного з найбільших в світі об'єднань оптових та роздрібних торговельних компаній зі штаб-квартирою у Дюссельдорфі, Німеччина. 

 

    Однак, цікавий факт. Європейські санкції проти РФ не забороняють компаніям з ЄС вести бізнес в окупованому Криму, проте вони обмежують інвестиції та забороняють співпрацю з окремими установами. До таких установ належать "Керченський торговий порт" та "Керченська поромна переправа". Однак не має жодних прямих доказів, як ці гіганти завозять свою продукцію до Криму, хоча із впевніністю можна констанувати і той факт, що на сьогоднішній день на півострові не має іншої альтернативи доставки товарів у великому обсязі, крім морського перевезення.

    Робота українських компаній та підприємств на території окупованого Криму, не обмежується лише вищевказаними компаніями. Про роботу інших компаній ми надрукуємо у наступних наших матеріалах вже згодом. 

 

    І трохи цінової політики у супермаркетах на території окупованого Криму:

Автор: Рустам Авдєєв

Вподабайте сторінку радіо "Куреш" https://www.facebook.com/pg/kureshradiosi/reviews/?ref=page_internal  та підпишіться на новини!

НАМ ВАЖЛИВА ВАША ПІДТРИМКА!