Новини
Головна > 26 лютого у Херсоні відбудеться флешмоб до Дня кримського спротиву російській окупації

26 лютого у Херсоні відбудеться флешмоб до Дня кримського спротиву російській окупації

25.02.2019 21:08

   26 лютого 2019 року у Херсоні з 12-00 до 12-15, на пл.Свободи, 1,  відбудеться флешмоб до Дня кримського спротиву російській окупації. Організатор заходу - Херсонський міський Меджліс запрошує усіх небайдужих незалежно від політичних поглядів і переконань, які солідарні з жителями Криму в їх боротьбі за український Крим, прийти та підтримати флешмоб.

   У цей день в 2014 році перед будівлею Верховної Ради АР Крим пройшов багатотисячний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. На заклик Меджлісу кримськотатарського народу, підтримати державність, вийшли проукраїнські сили, яким протистояли проросійські активісти та російські провокатори, якими керували спецслужби РФ.
   Значна кількість населення Криму не сприймає окупацію і відкрито висловити свою позицію не може жоден мешканець Криму, через переслідування так званих правоохоронних органів. За часи окупації, заарештовано та знаходяться в тюрмах 71 мешканець Криму, більше 100 дітей ростуть без одного з батьків, тисячі кримчан проходять службу в лавах ВС України.
   У березні 2014 року в Криму, під контролем російських спецслужб, пройшов незаконний референдум, на якому більшість нібито тих, хто проголосував, виступили «за возз'єднання» півострова з Росією.
   За даними Меджлісу кримськотатарського народу, реальне число тих, хто проголосував в березні 2014 року, було близько 38%, тому теза про те, що кримчани масово підтримали агресію, не відповідає дійсності.

  Тисячі жителів Криму, не згодних жити в окупації, змушені були покинути півострів, щоб почати життя з нових умовах. Багато хто з них осилилився в Херсоні.

   У списку переслідуваних у Росії за політичними переконаннями громадян України, близько 100 прізвищ. Україна подаладо  Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) новий міждержавний позов щодо порушення прав українських політв'язнів, яких незаконно утримує Росія. У позові детально описані справи 71 українця, які перебувають в російських в'язницях. В ці цифри не включені 24 військовополонених українських моряка. По цьому випадку Україна подала окремий позов до ЕСПЛ 7.01.19.

радіо "Куреш"