Новини
Головна > Крым. 25 лет борьбы за Украину - 1992 год (ВИДЕО)

Крым. 25 лет борьбы за Украину - 1992 год (ВИДЕО)

25.01.2018 21:04

   

ІІ серия. 1992 год. Крымские татары в борьбе за независимость Украины.

Радіо «Куреш» починає  випуск циклу історичних програм з загальною назвою: «Крим. 25 років боротьби за Україну».
У кожній з 25 серій, ми розповімо Вам про 25 років новітньої історії боротьби Криму, за право бути частиною України та боротьбі корінного народу Криму - кримських татар за право бути громадянами  незалежної України.
Починаючи з 1991 року, влада в Києві або не чула, або не хотіла чути кримських татар.

Щороку в Автономній Республіці відбувалися події, ретельно плановані Москвою для дискредитації всього українського. Починаючи з 1991 року, до влади в Криму приходили проросійські сили, там не було місця кримським татарам, які почали свою активну боротьбу за право жити і розвиватися в Криму. Саме вони, за підтримки Народного Руху України, почали боротьбу з російською агресією на території Криму і саме вони стали рушійною силою демократичних змін в Криму в усі наступні роки.
Чому не вдалося уникнути окупації півострова в 2014 році, і що сприяло цьому? Всі відповіді ви знайдете в наших випусках.

У 1992 році становище статусу Криму в зв'язку з виходом з СРСР залишалося напруженим. Проросійські сили в Криму продовжували наполягати на двох позиціях: повної незалежності півострова або ж приєднання до Росії.

У цьому році ситуація стала напруженою в результаті переділу Чорноморського Флоту між Україною і Росією, ситуація доходила до військового конфлікту, але частково її вдалося пом'якшити завдяки домовленостей між Леонідом Кравчуком і Борисом Єльциним. Почався масовий перехід моряків на сторону України.

Меджліс кримськотатарського народу, на підтримку України, закликав кримських татар вступати до лав збройних сил України.

І саме завдяки активній діяльності та непохитної позиції кримськотатарського народу російський план силового захоплення Криму в 1992 році провалився.


Першу серію циклу про 1991 рік,  дивиться тут:  Крым. 25 лет борьбы за Украину - 1991 год. Фундамент российской агрессии