Новини
Головна > "Кримський міст" переміг античне місто "Пантикапей"

"Кримський міст" переміг античне місто "Пантикапей"

03.02.2019 21:17

   В окупованому РФ Криму у місті Керч опинився  під загрозою руйнування цінний історичний пам'ятник – залишки античного міста-держави Пантікапей. Керівництво заповідника, в обличчі Тетяни Умрихіної, заперечує зв'язок інциденту з будівництвом моста через Керченську протоку. Про це повідомляє судово-юридична газета.

    В даний момент вхід на територію заповідника для відвідувачів закритий. Античні колони нахилилися та в них з'явились тріщини. Для запобігання від падіння, були встановлені металеві підпори, які нібито мають зупинити  процес  руйнування.

   Як заявляє так званий «керівниця заповідника» Тетяна Умрихіна, стан історичної пам'ятки «не критичний». Нахил античної споруди пов'язують з температурними перепадами і землетрусами в Керченській протоці. При цьому не згадують, чи на руйнування пам'ятника могло вплинути масштабне будівництво залізничної частини Кримського моста, яке ведеться неподалік від розташування музею під відкритим небом. Однак достеменно відомо про будівництво у цьому квадраті залізничних колій та дорожньої розв'язки.

Архітектурно-археологічний комплекс "Стародавнє місто Пантікапей" зачинене для відвідувань

Будівництво дорожньої розв'язки поблизу "Пантикапею"

   Відзначимо, що античне місто-держава Пантікапей існувало на місті сучасної Керчі ще у IX - IV столітті до нашої ери.  Архітектурно-археологічний комплекс "Стародавнє місто Пантікапей"  постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 № 928  були внесені до переліку пам’яток національного значення.

  Це вже не перший випадок з руйнуванням пам’ятника національного значення у Керчі, після окупації РФ. У травні 2018 року при будівництво житлового багатоповерхового будинку в Керчі, було порушено земельні пласти, внаслідок яких почалось руйнування внаслідок повільних зсуввів стародавньої гробниці античного Пантікапея - склепа Деметри. Однак жодної реакції від так званої директорки Східно-Кримського історико-культурного музею-заповіднику Тетяни Умрихіної не було.  Ще десятиліття тому назад, її звинувачували у ігноруванні проблем руйнування історичних пам’яток, в той час коли вона знаходилась на посаді віце-прем'єр-міністра АР Крим.

директорка Східно-Кримського історико-культурного музею-заповіднику Тетяна Умрихіна

Справою її життя, було збереження пам’яток російського походження, що у 2009 році  вилилось у створення Всекримського громадського руху «За російсько-українську співпрацю». Тоді до цього руху увійшло 53 організації, здебільшого зареєстрованих в Росії. Разом у одній організації опинились політичні партії, козацько-кубанські організації, медійні площадки та благодійні фонди. Завдяки діяльності цього руху в АР Крим довгий час відбувалось насадження викривленої російської історії.

радіо "Куреш"