Новини
Головна > Крим повертається до часів СРСР. Написав вірш – сідай до в’язниці

Крим повертається до часів СРСР. Написав вірш – сідай до в’язниці

20.08.2018 10:05

   Підконтрольний Кремлю слідчий відділ Залізничного району окупованого Росією українського Сімферополя проводить перевірку щодо кримськотатарської поетеси Аліє Кенжалієвої, вірші якої 9 травня опублікувала газета «Къырым». Російські силовики шукають у поезії Кенжалієвої ознаки реабілітації нацизму. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

   27 червня до школи, де Кенжалієва викладає російську мову і літературу, подзвонив так званий слідчий карного розшуку управління МВС Росії у Сімферополю. Він повідомив, що стосовно дівчини ведеться дослідча перевірка за статтею 354.1 Кримінального кодексу Росії («реабілітація нацизму»).  Прийшовши до слідчого, він повідомив дівчині,Ю що в її віршах знайдено ознаки неповаги до пам’ятних дат.

   ​«Я відповіла все, як думаю: що для мене День перемоги –​ не свято, а трагедія, що вірші –​ це ліричний твір, у них кожен може побачити те, що хоче. Я поважаю загиблих і не хочу, щоб їхня смерть була приводом для свята», –​ розповідає Аліє Кенжалієва для «Радіо Свобода».

  Під час останньої зустрічі слідчий повідомив Кенжалієвій, що у супровідному листі з Слідчого комітету є інформація про висновки експерта з приводу її віршів. Той не побачив у поезії ознак «популярної» у Криму статті 282 Кримінального кодексу Росії («розпалювання ненависті або ворожнечі»), проте знайшов ознаки статті 354.1 («реабілітація нацизму»).

 У своїх віршах Аліє говорила про те, що не варто радіти війні, варто молитись за тих, кого вона забрала. 

Копія опублікованих віршів у газеті «Къырым» від 9 травня 2018 року: