Новини
Головна > "Крим остаточно перетвориться в "сіру зону" з військовими базами" - Андрій Клименко

"Крим остаточно перетвориться в "сіру зону" з військовими базами" - Андрій Клименко

08.01.2019 14:30

"Окупований Росією Крим не матиме світлого майбутнього, а перетвориться остаточно в "сіру зону" з військовими базами, невизнану територію без нормального зв'язку, банків, інвестицій, економіки і так далі." - про це виданню "Апостроф" розповів Андрій Клименко, голова наглядової ради Фонду «Майдан закордонних справ». 

"Революції там не було і не буде. Крим вже навіть не дуже цікавий для професіоналів, як в перші роки окупації. Ми всі розуміємо, які процеси там відбуваються. Всі тренди відомі і нічого нового там, в принципі, бути не може. Чи збережеться велика дотаційність, десь 85%, там не буде інвестицій, не буде великою кількість туристів. Це буде просто "сіра зона" з військовими базами, навіть не знаю, куди ще їх можна там засунути, так їх багато. Така невизнана територія без нормальної зв'язку, банків, інвестицій, економіки і так далі", - упевнений він.

Андрій Клименко, також повідомив, що навідміну від очікувань та заяв, окупаційної влади Криму, туристичний сезон у 2018 році був провальним. Наведені цифри, по підбиттю підсумків, окупанти значно завищили. 

На фото: Андрій Клименко - голова наглядової ради Фонду «Майдан закордонних справ»

"У Росії розраховували на туристичний бум, але його не було. Туристична статистика - річ в цілому складна, і вірити їй я б не став. А російська статистика, як туристична, так і інші, - це зовсім не статистика, а пропаганда. І так вже не перший рік. Ось, наприклад, вже в окупаційні роки ми кілька разів бачили, як кількість туристів, про яку вони звітують, перевищувала загальний пасажиропотік. Фіксували також і те, що кількість туристів дорівнювала сукупній кількості пасажирів. тобто вони всіх пасажирів зараховували в туристи ... Навіть Аксьонов сварився через це з Міністерством курортів і туризму, мовляв, він за рік 20 разів просто злітав до Москви, а його порахували як 20 туристів". Якщо об'єктивно, то ми зафіксували зростання туристичного потоку після відкриття моста до 7-8%. Але це не так і багато, і цікавить людей, напевно, більше як "будівництво століття". Тобто багато людей просто поїхали подивитися, що ж таке там побудовано за їхні гроші. Вони оглянули декілька днів і поїхали назад додому. Турист же це той, хто приїжджає на 10-12 або більше днів. А ці поїздки - це так, екскурсія", - повідомив Андрій Клименко.