Новини
Головна > Консул Турецької Республіки завітав до Херсона з робочим візитом

Консул Турецької Республіки завітав до Херсона з робочим візитом

12.02.2019 19:20

   Сьогодні, 12 лютого до Херсона завітав Генеральний консул Турецької Республіки в Одесі Садін Айїлдиз, де провів ряд ділових зустрічей. Зокрема консул виявив бажання зустрітися з місцевою владою, та через те, що міський голова знаходився у відрядженні, консул зустрівся з його першим заступником – Ігорем Козаковим. У ході зустрічі були обговорені економічні потенціали міста, які можуть бути вигідними для Туреччини. Консул підкреслив успішну роботу Херсонського аеропорту, а саме налагодження прямого авіасполучення з Туреччиною. Ігор Козаков повідомив консулу, що Херсонський морський торговий порт планується здати в концесію, і запросив до участі у тендері турецьку сторону.

  На зустрічі Садін Айїлдиз наголосив на давньому історичному зв’язку України з Туреччиною та важливість Азіатського регіону, до якого входить і Україна і Туреччина і Росія, і виходячи з цього можна налагодити успішні економічні відносини, на що Ігор Козаков заперечив.

   «Мы каждый день получаем сведения о том, что молодые ребята 20-ти и более лет гибнут на войне с РФ. Поетому, я думаю, никаких отношений с Россией у нас не может быть не может в ближайшее поколение, это точно» - заявив Ігор Козаков.

  Перший заступник міського голови попросив у консула консультативної допомоги у вирішенні питання побудови у місті сміттєпереробного заводу. На що консул, повідомив, що «спочатку треба організувати його збирання та сортування».

  Після цього, як повідомляє прес-служба Херсонської обласної державної адміністрації, консул Турецької Республіки зустрівся з головою Херсонської ОДА Андрієм Гордєєвим. На зустрічі вони обговорили питання перейняття досвіду в медицині, аграрні та туристичні перспективи Херсонщини. У ході діалогу, як зазначає прес-служба ХОДА, сторони порушили питання щодо будівництва житла для переселенців з анексованого Криму на території Херсонської області. Хоча сьогодні в інтерв’ю радіо «Куреш» на аналогічне питання консул повідомив, що йому нічого не відомо з цього питання.

    «Этот вопрос находиться в компетенции более вышестоящих структур, этот вопрос рассматривается в администрации Президента, но никаких деталей мне неизвестно» - заявив Садін Айїлдиз.

  Андрій Гордєєв повідомив консулу, що «…наразі ми відновлюємо імідж Херсонщини після окупації Криму, тому для нас дуже важлива допомога іноземних колег. Дякуємо Туреччині за підтримку Меджлісу, що діє на території країни, а також чітку позицію щодо окупованих територій України», - підсумував голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.