Новини
Головна > Конституційний Трибунал Польщі визнав неконституційними терміни «українські націоналісти» і «Східна Малопольща»

Конституційний Трибунал Польщі визнав неконституційними терміни «українські націоналісти» і «Східна Малопольща»

17.01.2019 12:55

   Конституційний Трибунал Польщі визнав неконституційними терміни «українські націоналісти» і «Східна Малопольща» в Законі про Інститут нацпам‘яті. Про це повідомив на своїй сторінці у Твіттер Президент України Петро Порошенко.

«Дякую Президенту Польщі @AndrzejDuda за ініціювання провадження, і вітаю рішення Трибуналу. Працюємо далі на зміцнення партнерства.» - повідомив Петро Порошенко

   З проханням перевірити положення закону, в яких згадуються "українські націоналісти" і термін "Східна Малопольща", до суду у лютому 2018 року звернувся президент Польщі Анджей Дуда.   

   Однак він частково відхилив скаргу, яка стосується покарання за «польські табори смерті».

Справа стосувалася внесення поправок до Закону про Інститут національної пам'яті, який накладав штраф або тюремне ув'язнення на термін до трьох років за привласнення відповідальності полякам, зокрема. за геноцид, здійснений на євреїв під час війни. В кінцевому підсумку ці санкції були скасовані в червні минулого року ще однією поправкою уряду і парламенту зі схвалення президента.

   Зміни дозволяють відкривати кримінальні провадження проти осіб, котрі заперечують злочини українських націоналістів у 1925-1950 роках, а також злочини українських формувань, які були колаборантами ІІІ Рейху під час Другої світової війни.

"Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją wyrazy dot. „ukraińskich nacjonalistów” i „Małopolski Wschodniej”. Dziękuję Panu Prezydentowi @AndrzejDuda za inicjatywę postępowania w TK, i Trybunałowi za orzeczenie. Działamy dalej na rzecz partnerstwa" - 

Powiedział Petro Poroszenko

радіо "Куреш"