Новини
Головна > Комітет Сейму Латвії визнав геноцидом депортацію кримських татар

Комітет Сейму Латвії визнав геноцидом депортацію кримських татар

25.04.2019 16:02

  Комітет закордонних справ Сейму Латвії визнав геноцидом депортацію кримських татар, повідомила в Facebook перший секретар посольства України в Ризі Аліса Подоляк. У Ризі також провели акцію, яка символізує перемогу над терором, під час якої біля пам'ятника Тарасу Шевченку висадили Кримські липи.

"Комітет у закордонних справах Сейму Латвії прийняв важливу для України заяву про визнання геноцидом депортацію кримських татар і осуд окупації Криму, а перед цим відбулася як завжди тепла і змістовна зустріч зі спікером парламенту Інарі Мурнієце", - написала Аліса Подоляк.


   Вона зазначила, що в ризькому парку Кровальда біля пам'ятника Тарасу Шевченку висадили Кримські липи, як символ перемоги життя над терором, творення над руйнуванням і боротьби за життя.

  "Кримська липа була оголошена Деревом року в Латвії в знак солідарності з Україною і кримськими татарами і разом з суспільством дендрологічного суспільства у нас виникла ідея подарувати Ризі це нетипове для північної країни дерево, природним середовищем якого є український Крим", - додала Подоляк.


  За її словами, в акції взяли участь віце-спікер Сейму Дагмара Бейтнере-Ле Галла, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, посол України в Латвії Олександр Міщенко та інші. Подоляк додала, що на центральній площі Риги біля пам'ятника Свободи відбувся численний флеш-моб, а в Музеї окупації Латвії відкрилася виставка "Доросле кримське дитинство".


"Окремо спасибі Міністру закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс за його оперативну реакцію на рішення російської влади спростити процедуру надання громадянства жителям Донбасу", - підсумувала Подоляк.

  Відзначимо, що з початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їх проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками в їх будинку, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими звинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізм".

радіо "Куреш"