Новини
Головна > «Кінематограф Народного дому» у Херсоні

«Кінематограф Народного дому» у Херсоні

09.02.2018 11:41

«Кінематограф Народного дому: фільм «Місто сонця» про будівництво нових соціалістичних міст в УСРР в 1920-1930 рр. з коментарями режисера і історика.»

 

У неділю, 18 лютого о 16.00 у Херсонському обласному палаці культури за адресою вул. Перекопська, 9 розпочинає свою діяльність «Кінематограф Народного дому». Цей проект встановлює прямий зв’язок між нами і тими ентузіастами, які на початку ХХ ст. планували встановити у тодішньому Народному домі кіноапарат і влаштовувати просвітницькі безкоштовні кінопокази. Нажаль, початок Першої світової війни зашкодив цим планам і ми повертаємося до них тільки сьогодні, коли небайдужі херсонці і гості нашого міста повертають будинку свою історію і культурну роль проектом «Живий Народний дім».

«Кінематограф Народного дому» - завжди більше, ніж просто кінопоказ. Це виступи фахівців, очевидців, режисерів. Це – завжди більше, ніж перегляд фільмів. Це – дискусія, обмін думками, рефлексія.

Почнемо нашу події з демонстрації кінохроніки, яка належала до фондів Центрального державного кінофотофоноархіву імені Г.С.Пшеничного, нещодавно була оцифрована і з неї був створений фільм «Місто сонця». Це – унікальні кадри будівництва нових соціалістичних міст у 1920-1930-х рр. Цей період унікальний в історії України позначається великими контрастами. Небувалий розквіт художнього кіно і документалістики (саме ці роки називають «золотими» в історії українського кіно) – але це і час переходу від культурного плюралізму до «єдиного творчого методу відображення дійсності». Розквіт української науки та культури йшов паралельну розгортанню репресій. Ця епоха – час експериментів, коли вважалося, що скоро має постати нова людина, радянська людина, якої ще не бачив світ. Велику роль у цій перековці мали зіграти…житлові будинки! Масштабні архітектурні проекти мали сприяти тому, щоб пролетарі зажили по новому і відмовились від старого побуту. Як саме? Будемо дивитись у неділю, 18 лютого о 16.00 у Обласному палаці культури (вул. Перекопська,9)!

 

Програма

15.45 – кава-пролог

16.00 – відкриття «Кінематографу Народного дому»

16.15 – показ фільму «Місто сонця» з коментарями режисера, історика Костянтина Солодухіна.

17.00 – пост-лекція Юрія Капаруліна.

17.45 – пост-кава, дискусія