Новини
Головна > Капітан затриманого танкера "Механік Погодін", в порту "Херсон", написав листа Президенту України

Капітан затриманого танкера "Механік Погодін", в порту "Херсон", написав листа Президенту України

19.10.2018 12:11

Михайло Замятін, капітан заблокованого російського танкера "Механік Погодин",18 жовтня у своєму листі звернувся до Президента України, його звернення цитує ТАСС, про це повідомив Постійний представник Президента України в АР Крим Борис Бабін.

«Обращаюсь к вам от имени экипажа танкера „Механик Погодин“ с просьбой оказать содействие в разрешении ситуации с удержанием судна в порту Херсон. После двух месяцев бесцельного ожидания мы еще больше убеждены: блокировка судна „Механик Погодин“ грубо нарушает права собственности и права человека, с каждым днем все больше угрожает жизни и здоровью команды танкера, благополучию, экологической безопасности порта и города Херсон» - цитата із листа капітана судна.

У цьому зверненні серед іншого вказано про те, що "блокування судна "Механік Погодін" грубо порушує права власності та права людини, з кожним днем все більше загрожує життю та здоров'ю команди танкера, добробуту та екологічній безпеці порту та міста Херсон. Однак, ще ще у серпні цього року український омбудсмен Людмила Денисова заявила, що усі моряки російського танкера "Механік Погодін", який перебуває у порту Херсона, пройшли прикордонний контроль і можуть покинути судно, заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Пересування моряків судна «Механік Погодін» в порту Херсон не є обмеженим.Крім того, адмінстрація порту «Херсон» не робила жодних заяв з приводу того, що судно заважає роботі порту.

 «Ці тези є відвертою та дешевою маніпуляцією, яку наразі вживає російська пропаганда. Адже екіпаж цього судна НЕ обмежений у відвіданні берега, у списанні з борту танкера, до нього не подано жодних правових претензій. Більш того після початку блокування танкеру вже відбувалася дозволена ротація членів екіпажу. Жодних скарг на "загрози життю (!!!) та здоров'ю" екіпаж не висловлював, зокрема й під час офіційного візиту до судна представників СММ ОБСЄ.» - заявив Борис Бабін

Екіпаж судна неодноразово наголошував на тому, що танкер не загрожує екологічній безпеці в порту «Херсон» та не потребує екологічних перевірок.

«Щодо екології - екіпаж та судновласник неодноразово заявляли про належний технічний стан танкера, який не створює загрози середовищу, більш того - не пускали на борт танкера уповноважених представників екологічної інспекції. Виконання законодавства про санкцї щодо власності компаній держави-агресора, внесених до санкційних списків й надалі буде пріоритетним питанням нашої роботи з протидії російскій агресії з Криму.» - заявив Борис Бабін.

   Нагадаємо, що російський танкер «Механік Погодін»  заблокували в порту Херсона 10 серпня 2018 року. Судно належить відомій російській компанії "VEB-Leasing OJSC", що знаходиться у Санк-Петербурзі. На замовлення компанії судноMEKHANIK POGODIN було збудоване ОАО «ССЗ Червоне Сормово» у Нижньому Новгороді в 2011 році. Судно типу танкер призначене для перевезення нафто-хімічних продуктів. Компанія "VEB-Leasing OJSC" 30 липня 2015 року потрапила до санкційного списку Міністерства фінансів  США. На Міжнародному рівні по відношенню до компанії застосовані сурові санкції за тісний зв’язок з іншою санкційною компанією – «Зовнішнім економічним банком РФ». Держкорпорація Зовнішекономбанк, створена в 2007 році, є правонаступником Зовнішекономбанку СРСР. Реалізує інвестиційну, зовнішньоекономічну, страхову, консультаційну підтримку проектів в Росії і за кордоном, спрямованих на розвиток інфраструктури, інновацій, особливих економічних зон, захист навколишнього середовища, на підтримку експорту російських товарів, робіт і послуг, а також на підтримку малого і середнього підприємництва. Дочірня компанія  "Зовнішекономбанку" – "Федеральний центр проектного фінансування" брала активну участь у незаконному будівництві Кримського мосту. Однак виявляється не тільки компанія судновласник судна MEKHANIK POGODIN знаходиться у санкційному списку. У 2017 році, 15 травня, Президент України підписав наказ про розширення санкційного списку, до якого увійшла Новгородська компанія ТОВ "В.Ф.Танкер-Інвест", яка зараз виступає компанією-оператором судна MEKHANIK POGODIN. Однак за наказом  Президента, санкції на компанію  ТОВ "В.Ф.Танкер-Інвест", про заборону та обмеження заходу суден в територіальні води України,  накладені строком на 1 рік. Хоча вона і досі продовжує обслуговувати судна в портах окупованого Криму.