Новини
Головна > Із Криму окупанти депортують Євгена Гайворонського

Із Криму окупанти депортують Євгена Гайворонського

20.12.2019 22:33

   Ялтинський міський суд, підконтрольний Росії, прийняв сьогодні, 20 грудня, рішення про примусову депортацію блогера Євгена Гайворонського з Криму на материкову частину України. Про це повідомляють «Ґрати» з посиланням на адвоката Олексія Ладіна. Крім того, суд зобов'язав виплатити блогеру 2 тисячі російських рублів.

   "Співробітники поліції затримали Гайворонського сьогодні, вилучили у нього російський паспорт і телефон, і доставили в Лівадійський відділ, звідки до вечора відвезли в суд. Гайворонського звинуватили в адміністративному порушенні - перебування в Росії без підтверджуючих документів (частина 1.1 статті 18.8 Кодексу про адміністративне правопорушення Російської Федерації). Санкція статті передбачає штраф і обов'язкову депортацію." - повідомляють "Ґрати". 

   Гайворонський отримав російський паспорт в 2015 році, коли переїхав до Криму з Донецька. Гайворонський, що дотримувався тоді проросійських поглядів, співпрацював в якості журналіста з севастопольським виданням «Примечания» до березня 2019 року. Після обшуку співробітниками поліції у нього вдома, він змінив погляди і став публічно висловлювати проукраїнську позицію. 27 березня він подав заяву з вимогою анулювати російський паспорт, наполягаючи, що документ був виданий з порушенням законодавства. 

   У березні 2019 року співробітники поліції провели вдома у Гайворонського обшук, в рамках розслідування справи про фальсифікації доказів у процесі про незаконну видачу паспортів. Тоді ж, після медичної експертизи, суд відправив блогера на 12 діб під адміністративний арешт за звинуваченням у вживанні наркотичних речовин, а також призначив примусове медичне лікування від наркозалежності. Гайворонський заперечував прийом наркотиків, лікування проходити не став, за що в жовтні був заарештований ще на 15 діб. У листопаді він був оштрафований на 30 тисяч рублів за звинуваченням у дрібному хуліганстві за пост в фейсбуці, який так званий суд визначив, як  образливим для президента РФ Володимира Путіна.

   Депортація Гайворонського повинна відбутися одразу після набрання "судовим рішенням" чинності. Адвокат Олексій Ладін розповів «Ґратам», що буде оскаржувати рішення в апеляції - до цього блогера направлять в центр тимчасового утримання іноземних громадян в Краснодарському краї «до примусового видворення за межі РФ». Служба судових приставів повинна доставити Гайворонського в Краснодарський край відразу після засідання так званого "суду".