АРХІВ
АРХІВ > ВІДЕОСЮЖЕТИ > У Херсонській області розпочалась евакуація мешканців

7 вересня 2018 року розпочалась евакуація мешканців Херсонської області у зв’язку із хімічними викидами на «Кримському Титані».  Із сіл Мирненської ОТГ – Преображенки (Червоний Чабан), Ставки та Макарівки, евакуювали дітей та вагітних жінок. Село Преображенка знаходиться у 3 кілометрах від ТОВ «Титанові інвестиції» і найбільше постраждало від техногенної катастрофи. Про це повідомляють кореспонденти радіо "Куреш".

   У селі починаючи з 23 серпня почали іржавіти металеві предмети та засихати рослини, усі поверхні покрились маслянистою речовиною .Мешканці сіл почали масово скаржитись на нудоту, головний біль, діарею та нежить, у дітей підвищується температура тіла.

   Сьогодні було прийнято рішення евакуювати мешканців цього регіону та вивезти їх на реабілітацію до дитячих таборів м. Скадовськ. Автобуси відправлялись із організованого штабу евакуації  у Вадимівській школі с. Преображенка, починаючи з 15:25. Значна частина мешканців виїжджає з села за власний кошт до інших регіонів України аби вберегтися від наслідків катастрофи. За два дні мають евакуювати 300 дітей та 45 дорослих. У всіх навчальних закладах Мирненської ОТГ оголошено карантин на два тижні.

   Місцеві лікарі у розпачі, адже їх ніхто не інформує про результати експертиз і вони не знають від чого лікувати пацієнтів. У лікарні вже закінчуються шпателі, і не має чим оглядати хворих. Закінчуються вони і в аптечному пункті, з самого ранку до якого вишиковується черга за захисними масками.