Новини
Головна > Генсек НАТО: Анексія Криму РФ сталася внаслідок конкуренції великих держав

Генсек НАТО: Анексія Криму РФ сталася внаслідок конкуренції великих держав

06.08.2019 10:41

   Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг переконаний, що анексія Криму Російською Федерацією сталася внаслідок конкуренції великих держав. Про це з посиланням на промову Столтенберга повідомляє сайт НАТО.

"Першим викликом для світової безпеки є зростання конкуренції між великими державами. І ми бачимо наслідки цього в Криму. Від незаконної анексії Криму до Північної Кореї, від Сирії до Південнокитайського моря. Анексія Криму - це перший випадок захоплення однією державою територій іншої після Другої світової війни. І ми спостерігали посилення російської присутності на Близькому Сході, в Сирії, а також ми бачимо, як Росія намагається втрутитися і підірвати довіру до демократичних інститутів у кількох країнах-членах НАТО, а також в інших країнах​", - заявив генсек НАТО.

  Столтенберг також зауважив, що зараз спостерігається "зростання російської присутності в інших країнах та регіонах, зокрема на Близькому Сході".

   "Ми реагуємо на гібридні стратегії ведення війни, здійснюючи найбільшу адаптацію, найбільшу зміну НАТО в цілому поколінні. Бо те, що ми бачили, особливо в Криму, який, ви знаєте, близький до НАТО, - це те, що називалося використання "маленьких зелених чоловічків" і так далі, військових, у формі, але без розпізнавальних знаків, це і дозволило Росії незаконно анексувати, взяти під контроль Крим." - заявив генсек НАТО.

радіо "Куреш"