Новини
Головна > Едем Бекіров прийняв рішення про голодування у разі його етапування

Едем Бекіров прийняв рішення про голодування у разі його етапування

01.08.2019 12:39

фото Антона Наумлюка

   30 липня українського політичного в’язня Кремля Едема Бекірова відвідала російський омбудсмен в окупованому Криму Людмила Лубіна, якій в усній формі, Бекіров заявив про намір розпочати голодування в разі перенаправлення його справи до Краноперекопського районного суду. Про це повідомила його донька Елеонора Бекірова.

  "Життя за крок від смерті. Кожен раз, коли беру телефон щоб написати новину, не можу стримати сліз ... Прошу Всевишнього щоб він дав мені можливість побачити і обійняти мого улюбленого тата .. Сьогодні нашому адвокату Олексію Ладіну, вдалося побачити його. З кожним разом новини все гірші та гірші." – повідомила Елеонора Бекірова.

   

    Едем Бекіров в медсанчастині СІЗО №1 Сімферополя 31 липня написав заяву про намір оголосити голодування.

«Центральний районний суд Сімферополя виніс постанову про направлення моєї кримінальної справи в Красноперекопський районний суд. Транспортування в Красноперекопськ і утримування в ІТТ та щоденні доставляння до суду рівносильні для мене болісній смерті. Я усвідомлюю, що з моїми захворюваннями я не витримаю цих переїздів і утримувань у ІТТ. Тому безболіснішою буде голодна смерть у СІЗО №1 Сімферополя. У зв'язку з чим я офіційно заявляю, що, в разі спроби транспортування в Красноперекопськ, я оголошую голодування», – йдеться в заяві Бекірова.

   Наразі відомо, що підконтрольний Москві Центральний районний суд Сімферополя  виніс постанову про направлення кримінальної справи до Красноперекопського районного суду. Донька Едема Бекірова переконана, що транспортування її батька рівноцінне мучинецькій смерті. Едем Бекіров знаходиться під арештом вже 234 дні, і за цей час і так будучи важко хворим, здобув нові проблеми зі здоров’ям, що загрожують його життю. На думку його адвоката Олексія Ладіна, прийняття рішення підзахисним про голодування та відмову від ліків загрожуватиме життю Едема Бекірова.

   "При відмові від їжі та ліків, він проживе не більше двох днів" – повідомив Ладін.

   Однак на переконання адвоката, не тільки голодування та відмова від ліків, для хворих на цукровий діабет загрожує Едему Бекірову.

   "Важливо зрозуміти, це рішення – це не його примха. Він прекрасно розуміє, що не переживе постійних етапів із СІЗО або ІТТ до суду. Це теж буде смерть, але болісніша. Тому він обирає такий спосіб протесту. Якщо його спробують транспортувати в Красноперекопськ, він підготує два офіційні звернення про початок голодування: одне на ім'я прокурора, друге – на ім'я начальника СІЗО. Цю ж інформацію, поки в усній формі, він повідомив обмудсмену Людмилі Лубіній, яка його відвідала в СІЗО" - заявив Олексій Ладін

 

радіо "Куреш"