Новини
Головна > Довіреній особі В.Путіна на виборах у Криму обрали запобіжний захід тримання під вартою

Довіреній особі В.Путіна на виборах у Криму обрали запобіжний захід тримання під вартою

25.04.2018 16:20

    Сьогодні, 25 квітня 2018 року, у Херсонському міському суді відбулось засідання по справі Олени Юревич (Одновол), яку підозрюють у скоєнні злочину проти української державності за частиною 1 ст. 111 Кримінального Кодексу України. Суд обрав запобіжний захід тримання підозрюваної під вартою.   

    20 квітня 2018 року громадянка Олена Юревич (Одновол) перетнула тимчасовий кордон зі стронони окупованого Криму і приїхала на материкову частину України. При перетені кордону назад, до окупованої території, вона була затримана 23 квітня співробітниками Служби безпеки України.

     Олені Юревич (Одновол) вручили повістку про підозру у державній зраді. Сьогодні о 10:00 спецпризначенці доставили її до Херсонського міського суду для обрання запобіжного заходу. Перед судовим засіданням, Олені Юревич (Одновол), яка знаходиться на 2 місяці вагітності, стало зле. У неї підвищився тиск. Вона була обстежена лікарем, який надав їй медичну допомогу.

    На судовому засіданні лікар надав довідку про задовільний стан підозрюваної. Судове засідання було відкрите. У залі суду зібралась чимала кількість представників засобів массової інформації. Адвокати підозрюваної подали до суду клопотання про проведення судового засідання у закритому порядку. Такі ж клопотання подали слідчий та прокурор, зауваживши, що розглядатимуться питання, які порушують таємницю результатів досудового слідства. Керуючись законом України про гласність і відкритість судового процесу, суддя відхилила клопотання.

   Досудове слідство встановило, що підозрювана Олена Юревич (Одновол), на окупованій території Криму використовує прізвище «Одновол», оскільки вступила у шлюб із Андрієм Одноволом. Справжнє прізвище громадянки України – «Юревич». Тому у судовому процесі вона проходить під двома прізвищами. Слідством встановлено, що наприкінці 2016 року, Олена Юревич (Одновол) вступила до Всеросійського громадського руху «Волонтеры Победы», та виступила співзасновником Кримського регіонального відділення цієї організації. Організація проводила на території окупованого Криму заходи, спрямовані на підрив сувернітету України. Про це свідчать фото та відеоматеріали, що зібрало слідство.

   На початку 2018 року Олена Юревич (Одновол) виступила організатором по збору підписів у Криму на підтримку Путіна В.В. у якості кандидата на пост Президента РФ. Такий збір підписів є обов’язковим, відповідно до російського законодавства, для кожного кандидата у Президенти, що висувається самостійно. Про це заявив слідчий Сергій Мигалатій.      

Олена Юревич (Одновол) відмовилась від дачі показань керуючись 63 статею Конституції України.

    Адвокати Олени Юревич (Одновол)  - Дмитро Діяментович та Ігор Мокін поставили під сумнів надані слідством докази. На їх думку надані фото та відеодокази ні яким чином не встановлюють, що підозрювана і особа, яка зображена на фото доказах є однією і тією ж людиною. Крім того, зроблені слідством скріншоти із соціальної мережі «Вконтакті», не можуть розглядатися у суді, через те, що ця соціальна мережа офіційно заборонена в Україні. Також, адвокати наголошують, що слідство не довело, що сторінка вконтакті належить підозрюваній.

    На сьогоднішній день діяльність слідчих органів обмежена у свою чергу законами України, оскільки вони не визнають ніяких документів, правових актів, інформаційних повідомлень та іншої інформації, яка була прийнята чи розголошена на території окупованого Криму. Тому слідство не може подати запити до окупаційних відомств про отримання необхідної інформації.

    Суддя ухвалила рішення про задоволення клопотання слідчого, обрати, підозрюваній, запобіжний захід тримання під вартою до 21 червня 2018 року.

Адвокат Олени Юревич (Одновол) заявив, що сторона захисту буде подавати апеляцію  по даному рішенню.

    Нагадаємо, що у лютому 2017 року, Олена Юревич (Одновол) відвідувала місто Львів, звідки у соціальних мережах ділилась своїми світлинами та враженнями від українського міста.

Рустам Авдєєв

 

Вподабайте сторінку радіо "Куреш" https://www.facebook.com/pg/kureshradiosi/reviews/?ref=page_internal   та підпишіться на новини!

НАМ ВАЖЛИВА ВАША ПІДТРИМКА!